Чоловік ошукав 37 закарпатських ромів, – ЗМІ

Кримінал  24 травня 2021 року, 15:24 Андрій Майданик 3191

У Національну поліцію України звернувся громадянин ромської національності із Закарпаття. У своїй заяві він вказав, що невідомі вкрали з його банківської картки 4 тис. гривень. В ході розслідування з’ясувалося, що хтось використовував персональні дані ромів, щоб оформляти на них онлайн-кредити.

Всі потерпілі були власниками карт ПриватБанку і, отримавши по суду доступ до даних, що охороняються банківською таємницею, правоохоронці встановили підозрюваного, який був кінцевим вигодонабувачем афери.

У загальних рисах, схема шахрайства виглядала наступним чином: без відома потерпілих, шахраєві вдалося заволодіти їх персональними даними, включаючи паспортні дані і код платника податків, а також дублікати банківських карт і sim-карт, прив’язаних до них мобільних номерів. У матеріалах судового провадження не розкривається джерело походження цих даних, але при великому бажанні, подібні відомості можна знайти і придбати в інтернеті. Використовуючи доступні йому персональні дані, зловмисник оформлював онлайн-кредити на одному із сайтів.

Читайте також:  Що накоїв директор підприємства: подробиці від поліції

Далі, за допомогою дубліката сім-карти жертви, шахрай реєструвався зі свого мобільного телефону в системі онлайн-банкінгу Приват24 і перекладав отриманий займ з карти жертви на свій рахунок. Іноді, частина грошей він переводив у готівку в одному і тому ж банкоматі міста Мукачева.

Всього жертвами шахрая опинилися 37 ромів, кожен з яких «заборгував» від 1700, до 8250 гривень. Загальна сума заподіяного збитку склала понад 174 тис. гривень.

Коли правоохоронці пред’явили шахраєві підозра в порушенні Кримінального кодексу України за статтями 190 (шахрайство), ст. 200 (незаконні дії з платіжними документами, банківськими картами і електронними платежами) і ст.361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних систем), підозрюваний розкаявся і став співпрацювати зі слідством.

За сукупністю статей, суд визначив обвинуваченому покарання у вигляді позбавлення волі терміном на 5 років. Однак, в результаті шахрай отримав лише випробувальний термін – 2 роки, протягом яких він може залишатися на свободі, якщо повторно не зробить аналогічного злочину. Підставою для такого рішення стала угода про добровільне визнання провини між прокурором і обвинуваченим.

Джерело: Інтернетua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 8
Петро 24.05.2021, 23:06
Ну вкажіть на пряму, що цигани продавали свої карти з фінансовими телефонами (сімками) Дімону за 500 -1000 грн, разом з своєми даними , а не всяку фігні пишіть, і там не лише привата а і карти інших банків....