Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
 • Facebook 308 000+
  Найбільша новинна спільнота Закарпаття
 • Telegram 11 900+
  Миттєво повідомляємо про найголовніше
 • Instagram 16 000+
  Тримаємо в курсі всіх подій
 • Відразу сповіщаємо важливі новини
 • Viber 15 100+
  Канал головних новин Закарпаття та України
 • YouTube 1800+
  Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

Чоловік ошукав 37 закарпатських ромів, – ЗМІ

Чоловік ошукав 37 закарпатських ромів, – ЗМІ

У Національну поліцію України звернувся громадянин ромської національності із Закарпаття. У своїй заяві він вказав, що невідомі вкрали з його банківської картки 4 тис. гривень. В ході розслідування з’ясувалося, що хтось використовував персональні дані ромів, щоб оформляти на них онлайн-кредити.

ВІДЕО ДНЯ

Всі потерпілі були власниками карт ПриватБанку і, отримавши по суду доступ до даних, що охороняються банківською таємницею, правоохоронці встановили підозрюваного, який був кінцевим вигодонабувачем афери.

У загальних рисах, схема шахрайства виглядала наступним чином: без відома потерпілих, шахраєві вдалося заволодіти їх персональними даними, включаючи паспортні дані і код платника податків, а також дублікати банківських карт і sim-карт, прив’язаних до них мобільних номерів. У матеріалах судового провадження не розкривається джерело походження цих даних, але при великому бажанні, подібні відомості можна знайти і придбати в інтернеті. Використовуючи доступні йому персональні дані, зловмисник оформлював онлайн-кредити на одному із сайтів.

Реклама
Читайте також:
Що накоїв директор підприємства: подробиці від поліції

Далі, за допомогою дубліката сім-карти жертви, шахрай реєструвався зі свого мобільного телефону в системі онлайн-банкінгу Приват24 і перекладав отриманий займ з карти жертви на свій рахунок. Іноді, частина грошей він переводив у готівку в одному і тому ж банкоматі міста Мукачева.

Реклама

Всього жертвами шахрая опинилися 37 ромів, кожен з яких «заборгував» від 1700, до 8250 гривень. Загальна сума заподіяного збитку склала понад 174 тис. гривень.

Коли правоохоронці пред’явили шахраєві підозра в порушенні Кримінального кодексу України за статтями 190 (шахрайство), ст. 200 (незаконні дії з платіжними документами, банківськими картами і електронними платежами) і ст.361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних систем), підозрюваний розкаявся і став співпрацювати зі слідством.

За сукупністю статей, суд визначив обвинуваченому покарання у вигляді позбавлення волі терміном на 5 років. Однак, в результаті шахрай отримав лише випробувальний термін – 2 роки, протягом яких він може залишатися на свободі, якщо повторно не зробить аналогічного злочину. Підставою для такого рішення стала угода про добровільне визнання провини між прокурором і обвинуваченим.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно