Будапештський парламент вимкнув освітлення в пам’ять жертв Голодоморів

Культура  27 листопада 2022 року, 14:45 2035 ФОТО

Вчора у Будапешті відбулась масштабна акція вшанування пам’яті жертв Голодоморів.

За підтримки угорського уряду, в будівлі парламенту на півгодини вимкнули світло. У цей час у вікні будинку виставили свічку – символ пам’яті про загиблих від штучного голоду. Під стінами парламенту зібралось чимало українців та угорців, які запалили свічки на згадку про загиблих.

Читайте також:  У Мукачеві відбувся концерт солістів Закарпатської обласної філармонії

Цього року ми маємо можливість вшанувати пам’ять жертв Голодомору біля угорського парламенту, який погас у темряві на знак солідарності. Я хочу подякувати всім, хто будь-яким чином долучився до цієї історичної події.

Кожна запалена свічка біля угорського Парламенту - це про підтримку, пам’ять про загиблих та цінність життя! Це про нашу готовність йти і підтримувати Україну до перемоги - перемоги світла над темрявою, життя над смертю і добра над злом. Український народ вільний та незламний. Ми впевнені, що Україна переможе!, - з такими словами звернулась Ліліана Грекса – речниця української національної меншини у Державних Зборах Угорщини до присутніх на заході.

Таким чином Угорщина долучилась до компанії #WeRememberTerrorFamine, головною метою якої є вшанування пам’яті жертв Голодомору - геноциду українського народу, а також жертв сучасного геноциду та агресії, яку здійснює росія проти України.

Організатори заходу зазначають, що зараз в Угорщині рух українських активістів стрімко набирає обертів серед молоді. Тому планується, що такі масові та масштабні події стануть традиційними в Угорщині.

 Фотограф : ВОЛОДИМИР БУГАЄНКО

Нагадаємо, що президентка Угорщини в Києві зробила заяву.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0