В Ужгороді відбудеться міжнародний театральний фестиваль

Культура  21 квітня 2023 року, 07:16 1072

Протягом трьох днів в Ужгороді одразу на трьох сценах виступатимуть українські та іноземні актори й співаки. Про старт першого Міжнародного театрального фестивалю "Свобода" повідомили на брифінгу в Закарпатській ОВА.

Організація та проведення такого дійства – це посилення дружби між нашими країнами і регіонами в культурному просторі, підкреслив директор департаменту культури обласної військової адміністрації Євген Тищук.

"Актори, виконавці, творчі особистості матимуть можливість показати не тільки своє театральне мистецтво, але й різноманітність фольклорних спадщин, адже до нас завітали 4 театральні колективи з Чехії, один з Італії, а також творчі групи зі Словаччини й Фінляндії", – зауважив Євген Тищук.

Читайте також:  "Саме такий театр зараз дуже потрібний людям": як розвивається театр-студія переселенців "УЖіК"

Директор – художній керівник Закарпатського облмуздрамтеатру ім. братів Ю.-А. та Є. Шерегіїв Василь Марюхнич зазначив, що така творча співпраця дозволить мешканцям нашого краю хоча б трохи забути про важкі будні в умовах війни.

Серед українських колективів, окрім наших з облмуздрамтеатру й театру ляльок "Бавка", виступатимуть також артисти з Івано-Франківська, Донецького академічного обласного драматичного театру, котрий релокувався в Ужгород з Маріуполя. Також Василь Марюхнич додав, що до фестивалю доєднається і театр-студія "УЖіК", яку на Закарпатті відкрили вимушені переселенці.

На брифінгу були присутні й чеські артисти, ідейні натхненники й співорганізатори Міжнародного театрального фестивалю "Свобода", представники ГО "Koridor UА" і театру "Ласка", котрі з початку повномасштабного вторгнення допомагають українцям у Празі.

Креативна директорка фестивалю Люція Інгрова розповіла, що вперше чеські митці об’єдналися рік тому для гуманітарної підтримки українців. Вони також організовували вистави для українських дітей у Чехії, згодом із цього й зародилася театральна спільнота, яка зараз стала учасницею фестивалю.

Своєю чергою виконавчий директор заходу Матуш Блага зауважив, що міжкультурний обмін та мистецькі події дуже важливі, особливо в цей важкий для України час. Тому це будуть три дні в атмосфері спокою і умиротворення, щоб відволікти людей від постійного напруження і думок про війну – так головну ідею фестивалю "Свобода" окреслив драматург Отто Кауппінен.

Закарпаття стало надійним прихистком для багатьох українців, які тікали від бойових дій, а мистецькі заходи допомагають відпочити від переживань. Тож у глядацьких залах обласного центру цими днями пануватиме атмосфера творчості та спокою, резюмували спікери на брифінгу.

Фестиваль відбудеться на великій сцені облмуздрамтеатру, на сцені Закарпатського академічного обласного театру ляльок "Бавка", а також на відкритому просторі на пл. Театральній в Ужгороді. Вхід на всі заходи безоплатний.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0