Культура   • 2 вересня 2015 року, 12:42579

В Ужгороді показали перформанс про дітей-біженців з окупованих територій Грузії

В Ужгороді показали перформанс про дітей-біженців з окупованих територій Грузії

1 вересня в залі обласного лялькового театру «Бавка» відбулася презентація міжнародного благодійного танцювального проекту, який називається «В очікуванні невідомого» і буде безкоштовно представлений у восьми містах України та у Молдові. Його мета – привернути увагу громадськості до проблеми дітей-біженців, а також залучити їх самих до розкриття цієї теми за допомогою танцювального мистецтва.

Перформанс «В очікуванні невідомого» висвітлює становище дітей, які живуть у таборах біженців у Грузії і були змушені покинути свої домівки у Південній Осетії разом із сім’ями внаслідок етнічних чисток під час та після грузинсько-російської війни 2008 року.

Робота над проектом тривала упродовж року і стала можливою за підтримки двох шведських грантів. Художнім постановником є шведський хореограф Бенно Воорхам, а акторами – танцюристи з України, Грузії та Молдови, а також діти з грузинського табору для біженців.

За допомогою рухів, музики, елементів одягу та виразу очей танцюристи розповідали непрості для сприйняття, іноді навіть дуже болісні, історії життя тих, кому довелося стати біженцем.

Однак самим перформансом вечір не закінчився – після вистави актори на чолі з хореографом залишилися на сцені для спілкування з глядачами, які отримали унікальну можливість поставити кожному з учасників запитання, порефлексувати, висловити побажання і зауваження. Багато кого хвилювало питання, чи не складно дітям щоразу під час виступу проживати ті непрості емоції, розказувати свою історію біженця. Відповідаючи на ці запитання багато хто не зміг стримати сліз, однак актори переконані, що участь у такому проекті допомагає в першу чергу їм самим.

Після Ужгорода виставу покажуть у Тернополі, Луцьку та Житомирі.

Джерело: ПроЗак
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів