На Закарпатті яскраво стартував проект "Все Закарпаття читає дітям"

Культура  19 січня 2016 року, 22:35 643 ФОТО

У краї стартував соціокультурний проект "Все Закарпаття читає дітям" – в рамках започаткованого Центром дослідження літератури для дітей та юнацтва проекту "Вся Україна читає дітям" і за підтримки управління культури Закарпатської ОДА.

Мета проекту – пропагувати сучасну українську літературу, раннє читання серед дітей та єднання за книгою батьків і їхніх чад. До цього щомісяця в рамках проекту закликатимуть відомі представники різних сфер життя Закарпаття (і не тільки), приходячи до різних дитячих аудиторій та читаючи малечі книги, – йдеться у повідомленні Управління культури Закарпатської ОДА.

Першими слухачами нині стали більше сотні учнів початкових класів із десяти навчальних закладів Ужгорода. На сцені обласного театру ляльок дітям представили насичену просвітницько-розважальну програму. Вичерпно та цікаво про сам проект розповіли його керівники – представник Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва на Закарпатті, письменниця Галина Малик та начальник управління культури Закарпатської ОДА Юрій Глеба. Опісля – відбулась власне читальна частина. Планувалося, що з книгою "Різдвяний песик" дітей познайомить сам автор, однак, із об’єктивних причин, Олександр Гаврош не зміг завітати на захід і передав приємну місію акторові "Бавки" Миколі Карпенку. Що й казати, артист із завданням упорався, адже не просто читав, а й за допомогою голосу кумедно перевтілювався у героїв оповідання.

Читанням участь артистів "Бавки" не обмежилась: наостанок новорічно-різдвяних свят лялькарі порадували малечу чудовою тематичною інтермедією "Справжня піратська історія".

Опісля вистави на сцену, певно, вже востаннє в цьому сезоні, вийшли казкові герої Дід Мороз і Снігуронька та з допомогою ведучих свята (працівників обласної бібліотеки для дітей та юнацтва) й охочих із залу – провели жеребкування, за результатами якого визначено подальшу черговість навчальних закладів-учасників проекту "Все Закарпаття читає дітям". Зокрема, до першої трійки ввійшли ЗОШ №1, ЗОШ №2 та ЗОШ №10 м.Ужгород.

На завершення свята учасникам проекту вручили подарунки від управління культури Закарпатської ОДА: представникам навчальних закладів – комплекти книг сучасних українських авторів, а дітям – сувеніри проекту (закладки для читання).

Відкриття – відбулось! А вже в лютому, як і зазначено, учасниками проекту стануть учні Ужгородської ЗОШ №1. Зустріч, відтак, буде більш камерною, але не менш цікавою та корисною для дітей, – обіцяють організатори. 

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0