Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

На Хустщині відбувся фестиваль «Салдобошський таниць»

На Хустщині відбувся фестиваль «Салдобошський таниць»

На центральній площі с. Стеблівка Хустського району було гамірно й людно. Тут уже вшосте проводили районний фольклорний фестиваль «Салдобошський таниць».

ВІДЕО ДНЯ

Цьогоріч у фесті взяли участь сім колективів, серед яких були як молодь, так і літні люди, які бережуть та поширюють давні звичаї краян. Провів святкове дійство колоритний ведучий Михайло Шпірь.

За давньою традицією розпочали фестиваль троїсті музики, які проходили вулицями та запрошували односельчан на свято. Уже на місці проведення дійства – на центральній площі – гарно вбрані юнаки та дівчата частували стеблівчан та гостей села смачними наїдками, а музики розважали в’язанками закарпатських мелодій.

Реклама

«Колись не було закладів, де можна було гарно відпочити, тому люди збиралися на перехрестях вулиць, самі собі влаштовували «таниць». Кажуть, за звичаєм власне «таниць» влаштовували саме сільські парубки, і це був привід привселюдно собі вибрати наречену. Хлопці ставали в ряд на площі. Навпроти них – сільські дівчата і незаміжні жінки. Спочатку легіні придивлялися, а потім ту, яка сподобалася, запрошували до танцю. Якщо ж після танцю дівчина залишалася біля хлопця, то у цієї пари зав’язувалися серйозні стосунки, коли поверталася до батьків чи рідних, котрі спостерігали за дійством, тоді – не її доля. Так зародилася традиція, яка й сьогодні живе. А відродив її у нашому селі колишній сільський голова Василь Лукач, – розповів про історію свята корінний стеблівчанин, організатор заходу Михайло Шпірь.

Скільки ж насправді років старовинному дійству «таниць», сказати не може ніхто. Місцеві переконані, що важливість цього дійства не стільки в його давнині, скільки власне в збереженні для наступних поколінь.

Реклама

«Я дуже радий, що в нашому селі люди вміють шанувати історію та традиції предків. Ми отримали в спадок багатющий скарб і мусимо його зберегти, нічого не втративши, передати нашим дітям, щоб не перервався зв’язок поколінь, щоб зберегти генетичну пам’ять нашого народу. Тільки власним прикладом можемо навчити дітей шанувати свою самобутню культуру та історію. Тому щиро дякую всім, хто долучився до організації дійства, – звернувся до присутніх на святі Стеблівський сільський голова В’ячеслав Попович.

Також цього дня він урочисто нагородив почесними грамотами тих небайдужих стеблівчан, які вболівають за рідне село, дбають про його історію та культуру та примножують духовну скарбницю власними здобутками.

Довго на святі у Стеблівці лунав закарпатський фольклор у виконанні троїстих музик та фольклорних гуртів. Не обійшлося, звісно, без танцю і лотереї, на яких кожен бажаючий міг перевірити себе на витривалість та прихильність фортуни.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно