В обласному центрі відбудеться низка заходів, присвячена пам’яті митця Золтана Баконія

Культура  27 січня 2016 року, 15:27 631

28-29 січня низкою наукових і мистецьких заходів в обласному центрі вшанують постать визначного педагога та митця, фундатора позашкільної художньої освіти на Закарпатті Золтана Баконія – з нагоди 100-річчя від дня народження.

Учитель із великої букви, Золтан Баконій заснував студію образотворчого мистецтва в Ужгороді, якою керував 43 роки. Натхненною працею посвятив тисячі дітей і підлітків у світ прекрасного, з них майже 400 учнів понесли вишкіл талановитого наставника в професійне мистецтво. Також свій багатий педагогічний досвід Золтан Баконій залишив у об’ємній спадщині з теоретичних праць і понад 300 публікацій в періодиці, – інформує Управління культури Закарпатської ОДА.

"Золтан Баконій і закарпатська школа живопису ХХ століття: мистецько-педагогічний та загальнолюдський виміри" – під такою назвою відбудеться Міжнародна науково-практична конференція, присвячена внеску діяча в розвиток образотворчості на Закарпатті й принагідно – проблемам історії і сучасного розвитку художньої освіти в краї та Україні загалом.

Отож, 28 січня відбудеться заїзд учасників, яких, до слова, очікують близько сотні, – це гості з закордону, провідні вітчизняні науковці та молоді дослідники. Для учасників організують екскурсію культурними цікавинками Закарпатської столиці.

Наступного ж дня, 29 січня, о 10:00 в Закарпатському обласному палаці дитячої та юнацької творчості "ПАДІЮН" стартує власне науково-практична конференція, яку врочисто відкриють керівники обласних департаменту освіти і науки й управління культури, представники Закарпатського художнього інституту, а також – "ПАДІЮНа", де, до слова, нині активно продовжують справу Золтана Баконія і під його ім’ям ведуть студію образотворчого мистецтва.

Після вітання учасників відбудуться пленарне та секційні засідання конференції, які завершаться о 16:45 підведенням підсумків і прийняттям резолюції.

Крім того, о 17:00 там само відкриють виставку робіт колишніх студійців Золтана Баконія, а на завершення святкової програми о 17.30 відбудеться круглий стіл за темою "Згадуючи Золтана Баконія..." та перегляд біографічної кінострічки.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0