В Ужгороді відкрили виставку "Освенцімський альбом"
В обласному центрі Закарпаття жертв Голокосту вшанували фотовиставкою "Освенцімський альбом". Світлини, що представлені належать до альбому, який зробив німецький офіцер, а після звільнення з концтабору його випадково знайшла Лілі Якоб, яка виросла в Іршавському районі і теж була депортована із Закарпаття.
ВІДЕО ДНЯСам альбом наразі знаходиться в Єрусалимі у музеї Голокосту. На виставці представили стенди із 180 унікальними світлинами. Вони показують всі процеси – від депортації, до того як сортували людей за різними ознаками і речі, які лишилися після знищення людей.
"Це про наших людей, дуже багато людей впізнали себе на цих фотографіях. Це наші закарпатці, а також вихідці із Закарпаття, які тепер живуть в Ізраїлі і країнах Східної Європи. Був спільний проект з угорською єврейською спільнотою і були люди, які на цих світлинах ідентифікували своїх родичів про яких вони не знали, де вони ділися і з фото вони дізналися, що їх рідні потрапили в Освенцім", зазначила Юлія Юрковецька, – співорганізатор виставки.
РекламаКолись на Закарпатті єврейська община була однією з трьох найбільших в краї. Тут проживало понад 140 тисяч євреїв. Під час війни все це населення було депортовано. А після війни повернулося всього 7 з половиною тисяч євреїв.
"Основна маса закарпатських євреїв була депортована в 1944 році вони потрапили в Освенцім і те, що ви нині тут бачите, оцей "Освенцімський альбом" – це єдиний в світі повний доказ того, що існували концтабори. Бо інших документальних доказів не лишилося", – мовив Михайло Галін, директор фонду "Хесед Шпіра".
Реклама