До Дня святого Валентина для ужгородців влаштували "Любовання по-ужгородськи"

Культура  14 лютого 2016 року, 09:19 965 ФОТО

Сучасна ода коханню крізь призму місцевого фольклору – в облмуздрамтеатрі представили перші "Любовання по-ужгородськи". Святкове дійство тривалістю майже 4 години вмістило найрізноманітніші розваги: тематичний концерт від музичних, співочих і танцювальних колективів Ужгородщини, поетичні виступи, символічні загадування на любов, різноманітні конкурси і запальні танці під живий інструментальний супровід. "Підсолодити" й без того яскраві враження охочі могли чималим асортиментом смаколиків та глінтвейном. 

У програмі свята знайшли власні цікавинки як дорослі, так і діти. Примітно, що контингент відвідувачів не замкнувся на звичному для таких заходів довколакультурному середовищі, а зацікавив ширше коло відвідувачів. Відтак, подібний формат – таких собі народних гулянь – виявився доволі затребуваним серед містян, – повідомляє Управління культури Закарпатської ОДА. 

Як розповіла організаторка, керівник ГО "Інститут регіонального розвитку місцевих громад" Вікторія Слюсаренко, мета цього проекту – пропагувати народне мистецтво краю для якомога більшої аудиторії, адже справедливо кажуть: "не цінуєш, коли маєш, але плачеш, як втрачаєш". "Ми не повинні дочекатись моменту, коли наш фольклор стане рідкісним, виродженим явищем, щоби почати ним захоплюватись. Навпаки, насолоджуватись цими цінними надбаннями варто просто зараз, тим паче, що маємо чимало талановитих артистів, котрі дбайливо зберігають і майстерно демонструють перлини народного мистецтва. Подібними заходами ми також прагнемо підтримати наших артистів, котрі, представляючи свій справді конкурентноспроможний продукт не завжди можуть похвалитися відповідними гонорарами. На жаль, у нашому суспільстві глибоко засів стереотип, що в культурі працюють одні ентузіасти, проте – це фахівці, роботу яких потрібно цінувати та заохочувати і матеріально", – каже Вікторія Слюсаренко.

Також організаторка відзначила суттєву підтримку проекту – як із боку профільних відомств краю та Ужгорода, так і меценатів. Сподівається, що наступні заходи залучать не меншу кількість партнерів і ще більшу кількість відвідувачів – і місцевих, і гостей з-за меж області. Наступне дійство, до слова, планується провести вже на початку квітня – на честь Міжнародного дня сміху.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0