В Ужгороді відзначили Міжнародний день лялькаря

Культура  21 березня 2016 року, 16:02 662 ФОТО

21 березня 2016 року в Закарпатській ОУНБ ім. Ф.Потушняка  до Міжнародного дня лялькаря відбувся майстер-клас Галини Стюфляєвої «Лялька-мотанка власноруч».

Під час майстер-класу майстриня розповіла про історію походження ляльки-мотанки. Візуалізацією розповіді слуговала і книжкова виставка, яку оформили у бібліотеці. Так, відвідувачі майстер-класу дізналися про те, що лялька-мотанка здавна відома як оберіг. Вона виконує різні функції – охорона дому, сім’ї, дітей, сну, господарства, близьких та рідних. Перша лялька-мотанка з’явилася майже 5 000 років. Це була не просто іграшка. Вважалося, що вона захищала людину від неприємностей та бід. Мотанка відрізняється від звичайної іграшки відсутністю обличчя. За уявленнями язичників через обличчя в ляльку вселяється душа. А душа буває доброю чи поганою. Народ вірив, що в мотанці знаходиться дух предків і що вона може передавати досвід з покоління в покоління, – стверджує Євгенія Напуда, головний бібліотекар відділу обслуговування Закарпатської ОУНБ ім. Ф.Потушняка.

Українці вважали, що цей символ приносить їм багатство та успіх. Секрети виготовлення ляльок передавалися в родині від матері до дочки. Коли дівчина виходила заміж, мати дарувала їй ляльку-мотанку, як оберіг для нової домівки. Хворій дитині давали пограти з лялькою. Після чого її знищували. У народі вірили, що вона вбере в себе її недугу. Коли дитина виростала, її місце в колисці займала лялька. Вона охороняла це місце від нечистої сили до народження наступної дитини.

Майстер-клас відвідали діти та дорослі, закарпатці та внутрішньо-переміщені особи.

«Лялька-мотанка власноруч», – це вже другий спільний майстер-клас, який організували ГО «Моє Закарпаття» і книгозбірня для внутрішньо-переміщених осіб та ужгородців. Бібліотека знову виступила соціальним майданчиком для спілкування та обміну культурною інформацією, де у творчій атмосфері швидше проходить адаптація жителів Сходу в громаду Закарпаття.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0