В Ужгороді обласний ляльковий театр відзначив своє 25-річчя

Культура  26 березня 2016 року, 09:35 861 ФОТО

25 березня Закарпатський академічний обласний театр ляльок відбув урочистості на честь свого ювілею. На сцені театру із концертною програмою виступили як досвідчені актори, так і малі студійці театру.

Колектив з нагоди потрійного свята – свого 35-річчя, Міжнародного дня лялькаря і Міжнародного дня театру – одержав численні нагороди. Зокрема, від Закарпатської облдержадміністрації вручили почесну грамоту головному режисеру театру Наталії Орєшніковій і подяку завідувачу літературно-драматургічної частини Ніні Малишці, а від облради – почесну грамоту адресували директору театру Мирославу Петію та подяку всьому колективу "Бавки". Власними нагородами ще низку творчих, адміністративних і технічних працівників відзначили керівники Ужгорода, представники обласного та міського управлінь культури, галузевої профспілки та самого театру. Крім того, компліменти на адресу "Бавки" та вдячність за плідну і приємну співпрацю висловили присутні учасники творчих колективів області та письменники, за творами яких театр створив чимало блискучих вистав, – повідомляє Управління культури Закарпатської ОДА.    

За час існування "Бавку" сформувало чимало майстрів сцени, а вона в свою чергу – не одне покоління дітлахів. Нести сценічне мистецтво дітям – певно, найзахопливіше і, водночас, найвідповідальніше завдання для актора. По-перше, завоювати й утримати увагу малого глядача – справа не з легких, що вимагає від артиста грандіозних умінь перевтілюватись і зовнішньо, і внутрішньо, адже, як то кажуть, до рівня дитини не опускаються, а дотягуються. По-друге – саме лялькарям належить зацікавити дітей театром настільки, щоб це захоплення не полишало їх і в дорослому віці, щоб сьогоднішні діти вже завтра відвідували "дорослі" вистави, а післязавтра – приводили знову ж таки до лялькового театру власних дітей. Відтак, перше театральне враження здебільшого і визначає зацікавленість глядачів театральним мистецтвом як таким.

До свого ювілею "Бавка" прийшла з плеядою талановитих акторів, репертуаром із півсотні вистав за творчістю крайових авторів, вітчизняних і світових класиків, унікальним на теренах України фестивалем "Інтерлялька", престижними нагородами і багатим гастрольним досвідом, а також – цікавим виданням про історію та сучасність театру, яке презентували днями.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0