У будівлі Закарпатської ОДА відлунала "Меса"

Культура  17 квітня 2016 року, 09:40 1045 ФОТО

16 квітня в атріумі будівлі Закарпатської облдержадміністрації відбулась унікальна музична подія: кількасотній слухацькій аудиторії академічний камерний хор "Кантус" представив духовну перлину з доробку видатного закарпатського композитора Іштвана Мартона.

"Меса", написана музикантом у далеких 1940-их, через заборону подібної творчості радянською владою пережила майже півстолітнє забуття. Після знайомства з окремими частинами, повернути до життя величний твір свого талановитого наставника ще на початку 90-их узявся диригент хору "Кантус" Еміл Сокач. Робота тривала майже 20 років, зокрема, торік у співпраці зі львівською колегою, композитором Богданою Фроляк була створена оркестровка для симфонічного оркестру, що вже нині дозволило представити "Месу" в цілісному звучанні – у виконанні хору "Кантус", співаків-учасників майстер-класів зі Швейцарії та академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії, – зазначає управління культури Закарпатської ОДА.

Цьогоріч "Месі" виповнюється 70 років, а також минає 20 літ, як її автор відійшов у вічність, тому відродження твору й така потужна його презентація – чи не найдостойніший спосіб ушанування цих річниць. На цьому наголосив заступник голови облдержадміністрації Віктор Мікулін, висловивши вдячність Емілу Сокачу за подарований концерт, і гордість за те, що наш край зродив визначного для всієї України композитора Іштвана Мартона, котрий якісно збагатив музичну скарбницю Срібної Землі й відіграв помітну роль у розбудові низки колективів та закладів культури в нашому краї.

До вітальних слів приєдналась і начальник управління культури облдержадміністрації Вікторія Фролова, яка, до того ж, запевнила, що знакові культурно-мистецькі події в атріумі будівлі на Народній відбуватимуться й надалі. Зокрема, вже 20 травня управління культури під патронатом голови обласної державної адміністрації уперше проводитиме благодійний бал "Європейська весна" – назустріч Міжнародному дню Європи. Свято матиме яскраве мистецьке наповнення – музичні та вокальні виступи місцевих і запрошених артистів, класичні танці, арт-аукціон й іще чимало цікавинок. А всі благодійні внески будуть спрямовані на потреби Вільшанського будинку-інтернату.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0