В Ужгороді стартують "Ерделівські читання"

Культура  16 травня 2016 року, 14:09 378

17-19 травня область учергове прийматиме Міжнародну науково-практичну конферен­цію "Ерделівські читання". Цьогоріч подія матиме особливо врочисте забарвлення, адже минає 125 літ від дня народження Адальберта Ерделі – знакової фігури в культурному житті не тільки Закарпаття, а й Європи XX ст., одного з засновників крайової художньої школи, митця, чиє обдарування проявилось не лише в образотворчості, але й на  літературно-філософському поприщі. Крім того, вчено-мистецька спільнота відзначає 70-річчя від заснування першого офіційного мистецького навчального закладу на Закарпатті.

Так, 17 травня, о 12:00 на базі рекреаційного центру в с.Барвінок (Ужгородський р-н) відбудеться святкове відкриття конференції за участі перших осіб краю, керівництва Закарпатського художнього інституту та гостей із різних областей і близького зарубіжжя, – зазначає управління культури Закарпатської ОДА.

А вже о 12:30 розпочнуться власне пленарні засідання за чотирма секціями: "Мистецтвознавство та культура", "Педагогіка й мистецька освіта", "Актуальні проблеми образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва і дизайну", "Сучасний художній процес". Пріоритетні напрями роботи конференції – науковий аналіз та популяризація мистецької спадщини корифеїв закарпатської школи живопису А.Ерделі, Й.Бокшая, Ф.Манайла й учнів; науковий аналіз теоретичних і прак­тич­них досліджень у галузі образотвор­чого і декоративно-прикладного мис­те­цтва, дизайну та мистецької освіти Ук­ра­ї­ни; взаємовпливи культур єв­ро­пейських народів.

Засідання продовжаться і 18 травня, наприкінці ж дня учасники підведуть підсумки конференції, а також – приєднаються до відкриття ретроспективної виставки творів А.Ерделі о 17:00 в обласному художньому музеї ім.Й.Бокшая.

На завершення "Ерделівських читань", 19 травня, на малій батьківщині видатного художника в с. Климовиця Іршавського району відбудуться урочистості з нагоди 125-річчя від дня народження А.Ерделі.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0