Ужгородське музичне училище відзначило своє 70-річчя

Культура  28 травня 2016 року, 09:35 1018 ФОТО

27 травня в залі обласної філармонії гучно, яскраво та велелюдно свій поважний ювілей святкувало Ужгородське державне музичне училище ім.Д.Задора – навчальний заклад, що, без перебільшення, відіграє ключову роль у розвитку музичного мистецтва Закарпаття. 

За час свого існування заклад вишколив плеяду блискучих артистів, композиторів, музикознавців, педагогів – загалом більше п’яти тисяч випускників. Чимало з них складали та складають основу професійних і самодіяльних колективів, музично-педагогічних закладів не тільки рідного краю та України, але й близького і далекого зарубіжжя. Назвати хоча б такі імена, як Гізелла Ціпола, Євген Станкович, Анатолій Затін, Йожеф Ермінь, Етелла Чуприк, Еміл Сокач, Віктор Плоскіна та багато інших відомих постатей, – інформує управління культури Закарпатської ОДА.

Звісно ж, успіхом випускники значною мірою завдячують ось уже кільком поколінням талановитих викладачів, починаючи з засновника і першого директора училища Дезидерія Задора – видатного піаніста й органіста, фундатора закарпатської композиторської школи, музикознавця та знакового щонайменше для трьох країн педагога. Закладені ним високі стандарти продовжують підтримувати та розвивати сучасні викладачі Ужгородського музичного училища, даючи своїм випускникам путівки не лише у світ мистецтва та науки, але й у професійне життя, адже, як відомо, відразу по завершенню училища обдарована закарпатська молодь рік у рік майже стовідсотково забезпечена першою роботою за фахом.

Чимало компліментів на адресу вишу та його колективу прозвучало від гостей, з особливим теплом присутні зустріли слова вдячності працівникам-ветеранам. А в рамках урочистих виступів керівників краю та представників культурної галузі Закарпаття відбулося вручення Почесних грамот Міністерства культури України, грамот і подяк облдержадміністрації, облради, управління культури ОДА, інших відзнак.    

У свою чергу, концертну програму шанувальникам подарували колективи закладу – оркестр народних інструментів, ансамбль народних інструментів, ансамбль скрипалів, вокальний ансамбль, хор студентів училища, а також – академічний камерний хор "Cantus", симфонічний оркестр обласної філармонії та відомі сольні виконавці.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0