На Рахівщині завершив свою роботу пленер на честь Бокшая

Культура  3 червня 2016 року, 16:57 685 ФОТО

2 червня на Рахівщині завершив роботу пленер художників, приурочений 125 річниці від дня народження одного з основоположників Закарпатської школи живопису, вихідця з Кобилецької  Поляни, художника зі світовим ім’ям – Йосипа Бокшая. Спонсором пленеру став народний депутат України  Василь  Петьовка, за сприяння якого подібний мистецький захід на Рахівщині проводиться вже в дванадцятий раз.

Представники різних художніх напрямків: експресіоністи, імпресіоністи, реалісти, графіки ще наприкінці травня приїхали на мальовничу Рахівщину ,щоб поспілкуватися, поділитися досвідом та здобутками і, найголовніше, писати картини. Присутні на пленері не лише художники із Закарпаття, а й гості з України – Запоріжжя, Тульчина, Львова та інших міст. Кажуть: для їхньої творчості справжнім натхненням стала неповторна природа та звичаї горян, де ще й досі пам’ятають родину основоположника закарпатського малярства Йосипа Бокшая. Кожен з учасників,  за час перебування на Рахівщині, написав не менше трьох картин.

Завітав на закриття пленеру і генеральний консул Угорщини в місті Берегово Ендре Саліпскі, який теж захоплюється творчістю закарпатських майстрів пензля. Генеральний консул висловив подяку за організацію мистецького заходу та передав Почесну грамоту  Консульства Угорщини в м. Берегово народному депутату України Василю Петьовці за меценатську діяльність та підтримку мистецтва багатонаціального Закарпаття.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0