Танці, співи, сватанки: як Москаль на закарпатському весіллі гуляв

Культура  19 вересня 2016 року, 08:14 2912 ВІДЕО

Геннадій Москаль став головним сватом на весіллі двох жителів села Німецька Мокра Тячівського району та села Колочава Міжгірського району. Ці села вперше сполучили між собою дорогою через гори. Шлях між селами став коротшим у сотню разів. Раніше аби потрапити з одного села в інше треба було робити гак у 160 кілометрів. Тепер ця відстань складає 8 кілометрів. Ремонт шляху посприяв одруженню 2 молодих людей: Володимира Марковича та Маряни Дацюк. На їхньому весіллі в селі Колочава провели фестиваль. Запрошували всіх бажаючих.

"Колись ми були в Чехії на подібному фестивалі. Там справді одружуються молоді люди, а на їх весіллях проводять фестивалі. Усі бажаючі можуть подивитись на традиції, відчути атмосферу свята. Тоді пообіцяв, що такі фестивалі з’являться на Закарпатті", – сказав Москаль.

Нареченого кіньми забирали з Німецької Мокри. Гостей зустрічали німці, мадяри, а потім солдати російської армії. Так організатори намагалися показати усі народи, які проживали на тій території. При в’їзді у село молодої зустрічали євреї. Пропонували молодому курку і яйця замість молодої.

Гостей пригощали традиційними карпатськими стравами – ріплянкою (картопляним пюре з кукурудзяною крупою), дзямою – (суп на м’ясному бульйоні приправлений сметаною та кукурудзяною мукою), мелайним хлібом (хліб з кукурудзяного борошна). Подарували їм віз приданого.

"Насправді наше весілля буде 10 листопада. Воно буде в класичному стилі. Гостей також буде багато, аж 650 людей. З нареченою Мар’яною познайомились на дискотеці, зустрічалися 5 років", – розповів Володимир.

Москаль подарував молодій родині сертифікат у будівельний магазин.

Джерело: Газета.юа
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0