Талановиті піаністи України та світу впродовж кількох днів гратимуть в Ужгороді

Культура  24 березня 2017 року, 10:51 1312 ФОТО

Молоді піаністи Закарпаття, різних областей України, а також Словаччини та Німеччини напередодні в Ужгороді розпочали змагання в І відкритому конкурсі. Його мета – виявлення молодих талантів, збереження пам’яті та творчої спадщини відомого українського композитора Дезидерія Задора.

Як повідомляє прес-служба Ужгородської міськради, на урочистостях із нагоди відкриття конкурсу вчора, 23 березня, у Закарпатській обласній філармонії відзначалося, що хоч ці творчі змагання проводяться вперше, конкурс уже є престижним з огляду на учасників та склад журі. Приїхав навіть особливий гість – син видатного митця – Іштван Задор, який зараз живе в Угорщині.

Із привітаннями виступили заступник начальника управління культури Закарпатської облдержадміністрації Ілдико Молнар, консул Генерального консульства Угорщини в Ужгороді Марія Беркец, директор Ужгородського державного музичного училища ім. Д. Задора Світлана Стегней. 

Три десятки музикантів змагатимуться у трьох вікових категоріях: 13-15, 15-17 та 17-19 років. Виконуватимуть кращі зразки академічної музики, а саме твори Баха, Шуберта, Бетховена та інших. Також у програмах виконавців обов’язково повинні бути твори українських композиторів.

На відкритті Йожеф Ермінь, Валерій Козлов та Балаж Соколаї для учасників та гостей конкурсу виконали твори відомих композиторів. Сьогодні, 24 березня, за сприяння Генерального консульства Угорщини в Ужгороді о 18.30 у філармонії відбудеться концерт творів Франца Шуберта у виконанні Балажа Соколаї. Вхід вільний.

Можна завітати і на прослуховування конкурсантів, які сьогодні та завтра, 25 березня, із 10 години проходитимуть у великому залі Ужгородського державного музичного училища.

А у неділю, 26 березня, о 12 годині на сцені Закарпатської обласної філармонії розпочнеться урочисте закриття конкурсу та концерт лауреатів.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0