В Ужгороді представили добірку акварельних робіт українських та словацьких художників

Культура  25 березня 2017 року, 10:26 904 ФОТО

24 березня у галереї "Ужгород" представили добірку акварельних робіт закарпатських образотворців, членів Національної спілки художників України Бориса Кузьми, Людмили Корж-Радько, Василя Скакандія, Петра Фелдеші та митця зі Словаччини Андрія Смолака.

"Назву "4+1" можна розглядати по-різному: четверо українців і словак, або ж четверо авторів-чоловіків та одна художниця", – зазначив під час відкриття виставки Борис Кузьма. За словами голови обласної організації НСХУ, крім дарування естетичної насолоди відвідувачам, експозиція має і більш далекоглядну мету – відродити у крайових митців інтерес до техніки акварельного живопису, художні можливості якої нині дещо недооцінюють, і дарма. Для ще більшої переконливості орієнтовно у серпні-вересні митці планують провести велику обласну виставку винятково акварельних творів, – повідомляє Управління культури Закарпатської ОДА.

Привітала учасників експозиції начальник управління культури Закарпатської облдержадміністрації Вікторія Фролова, наголосивши, що творче добросусідство щодалі частіше знаходить прояви у цікавих проектах. "Щотижня в краї відбуваються спільні заходи зі словаками, угорцями, поляками, іншими нашими сусідами, і це є доказом того, що культура та мистецтво зближують наші народи, що талановиті люди, професіонали завжди знайдуть однодумців для втілення своїх задумів, варто лише робити кроки назустріч, шукати точки дотику".

У свою чергу словацький гість і учасник виставки Андрій Смолак шанобливо відгукнувся про закарпатських митців. Колега та приятель, власник арт-галереї у м. Сніна вже 20 років творчо взаємодіє з закарпатцями, організовуючи виставки та пленери обабіч кордону. Каже, що мистецтво сусідів вельми зацікавлює і глядачів, і колекціонерів. Відтак, Андрій Смолак висловив намір представити цю виставку також у Словаччині.      

У галереї "Ужгород" експозицію можна оглянути впродовж майже двох тижнів, після чого художники привітають містян і гостей краю традиційною великодньою виставкою.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0