В Ужгороді відкрили пам’ятну дошку видатному краєзнавцю Юрію Саку

Культура  7 квітня 2017 року, 22:46 1393 ФОТО

7 квітня минає століття, відколи в с.Брід на Іршавщині дванадцятим у незаможній сільській сім’ї народився майбутній науковець зі світовим ім’ям, талановитий педагог і виняткова людина – Юрій Сак.

Саме таким пам’ятають ювіляра рідні та друзі, колеги-послідовники й тисячі вдячних студентів, вчена та культурна спільнота краю і зарубіжжя, – повідомляє Управління культури Закарпатської ОДА.

З нагоди знакової річниці від дня народження діяча на фасаді будинку, що на вулиці Капітульній в Ужгороді, де Юрій Сак жив і працював із 1945-го року й до останніх днів – нині встановлено меморіальну дошку.

Пам’ятку за сприяння обласної влади виконав знаний закарпатський скульптор, заслужений художник України Богдан Корж. Відкрили меморіальну дошку заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Олександр Петік і син вченого Олександр Сак.

В урочистостях також узяли участь начальник управління культури облдержадміністрації Вікторія Фролова, проректор із науково-педагогічної роботи УжНУ Мирослава Лендьел, автор меморіальної дошки Богдан Корж, отець Владислав Ігнатишин, котрий освятив пам’ятку, члени родини. Кожен поділився думками, власними незабутніми спогадами про Юрія Сака.

Зокрема, прозвучало, що авторству вченого-енциклопедиста належить понад 150 наукових праць, серед яких дослідження та переклади античних творів, латинськомовних пам’яток Середньовіччя, доби Відродження й пізніших часів, і, що особливо цінно, доробку відомих закарпатських мислителів та будителів І.Базиловича, В.Довговича, І.Фоґарашія, О.Духновича, М.Лучкая. Фундаментальна праця останнього "Історія карпатських русинів" значною мірою саме завдяки Юрію Саку була повернута з небуття та перекладена українською.

Педагог більше 50 років пропрацював в Ужгородському національному університеті, також викладав в Ужгородській греко-католицькій богословській академії імені блаженного Теодора Ромжі.

Присутні щедро висловилися не лише про вагомі професійні здобутки, а й про особисті якості Юрія Сака – мудрість, інтелігентність, людяність.   

Після відкриття меморіальної дошки в приміщенні юридичного факультету УжНУ відбулось і врочисте засідання кафедри класичної та румунської філології факультету іноземної філології УжНУ.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0