Культура   • 13 жовтня 2017 року, 08:123468 ФОТО

Хлопець зі Львова влаштував у центрі Ужгорода арт-шоу

Десять метрів Театральної площі в Ужгороді вчора зайняло… сучасне мистецтво: 12 жовтня 2017 року в самому центрі міста відбулося унікальне openair арт-шоу під назвою «10 метрів твоїх можливостей». Його автором є молодий художник зі Львова Максим Скворцов. Практично за годину хлопець намалював на ватмані завдовжки в десять метрів картину. Кілька банок акрилових фарб та маркерів, політ фантазії й натхнення – і все готово.

Унікальна акція пройшла в рамках Відкритого студентського конкурсу з живопису «Срібний мольберт», що саме проходить в обласному центрі Закарпаття.

Максим Скворцов народився у Полтаві 1995 року, вищу освіту здобув у Львівській національній академії мистецтв (кафедра «монументальний живопис»). У квітні 2017-го він пройшов відбірковий етап і став учасником ІІ Всеукраїнського студентського конкурсу з живопису «Срібний мольберт», який проходив в Ужгороді. Саме тоді обдарований юнак проявив себе неординарним підходом до виконання робіт, чим запам’ятався багатьом.

«Срібний мольберт став для мене певним стартом у творчості, – розповів Максим під час коротенької паузи в проекті. – Тому що організатори в мене повірили і я зрозумів, що моя творчість людям потрібна. До нас під час «Срібного мольберту» дуже добре ставилися. Мені це сподобалося і хотілося, аби це тривало. Звісно, таке визнання ще треба заслужити. Тому вирішив діяти».

У серпні цього року Максим реалізував перший арт-проект – це було у Львові. Зараз настала черга Ужгорода.

«Сама ідея мого арт-шоу в тому, щоб розказати людям, що в Україні є молоді митці, які займаються сучасним мистецтвом, – розповів художник. – Також я хочу показати своїм молодим колегам, що потрібно виходити з дому, творити та доносити до всіх людей, що у нас є сучасне мистецтво. Одного разу у Львові я побачив художника, який малював на вулиці балонами. Подумав: а чому про нього ніхто не знає? Мабуть, тому, що він малював не заради ідеї, а для продажу. Я ж вирішив, що потрібно це робити заради ідеї і залучати до цього простих пересічних громадян».

Зі слів Максима, в Ужгороді втілювати проект було особливо приємно: сонячна погода, десятки молодих митців, у тому числі друзів, чудова творча атмосфера – все сприяло малюнку. Люди підходили, цікавилися тим, що робить, але ніхто не заважав. Підходили  й закарпатські художники, мистецтвознавці, поважні гості нинішнього «Срібного мольберта», засновники конкурсу й спостерігали за роботою.

«Проект Скворцова – це дуже гарна та якісна ініціатива, – відзначив засновник культурно-мистецької фундації BrovdiArtі студентського конкурсу з живопису «Срібний мольберт» Роберт Бровді. – Максим – індивідуальність, він зображує на полотні свої думки та бачення навколишнього. Побільше б їх, і народ буде наближений до мистецтва, до арт-проектів. Наша молодь сучасна і адаптується до різних умов, і це дуже добре. Подібних заходів наша Фундація планує ще багато».

Допомагав реалізувати арт-шоу Максимові молодий дизайнер-студент Львівської академії мистецтв Олег Гаврилів, який вирішив розробити колекцію одягу з принтами робіт Скворцова. Перші взірці з майбутньої колекції митець навіть одягнув, коли реалізовував свій арт-проект.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів
PMG.ua