Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

У Мукачеві діяла виставка картин етнічних німців України

У Мукачеві діяла виставка картин етнічних німців України
ВІДЕО ДНЯ

З 24 по 27 жовтня у картинній галереї Мукачівського історичного музею діяла експрес-виставка творчих робіт учасників пленеру – митців арт-клубу «Палітра-спектр» та художників, які є етнічними німцями України. Експозиція присвячена 500-річчю Реформації та дням німців Причорномор’я і була представлена такими тематичними розділами, як – «Кірхи України», «Спадок менонітів», «Пусті очі історії».

Організатори експозиції відзначили, що автори усіх презентованих творів (а це близько 30 робіт), плідно працювали під час експедиції зі збереження спадщини та вивчення колишніх поселень німців північного Причорномор’я (Одеська і Миколаївська області). Цій експозиції також передувала величезна і глибока дослідницька робота, яка вилилась у тематичну виставку, – повідомляє Мукачівська міськрада.

Реклама

Під час відкриття експозиції президент асоціації німців України Ангеліна Шардт відзначила, що на виставці представлені роботи художників, які працюють над дослідженням спадщини німців Закарпаття: «Ми намагаємось зробити все, щоб задіяні митці об’єднались у велику родину і спілкувалися після завершення проекту, бо всі переслідують єдину мету – рухатися вперед. Через рік буде готова експозиція їхніх робіт, а мета майбутнього фестивалю – вивчення поселення Шенборнів, що привезли німців на Закарпаття у 1890 роках».

Художниця Галина Невінчана-Мартін, виступаючи на відкритті виставки, зауважила, що те, що вдалося зібрати особисто їй, це абсолютно невідома в Україні історія поселення Менонітів (Запорізька область): «Те, що зображено на цих картинах, існує і по сьогодні. Людей, які збудували ці споруди наприкінці 19 століття, вже немає в живих, а будинки все ще стоять і використовуються за своїм першочерговим призначенням. Хотілось показати не те, чого нема, а те що є».

Реклама

На виставці представили свої роботи такі автори як Петро Алєксєєв, Ігор Каменгерг, Галина Невінчана-Мартін, Наталія Рибар, Гаррі Руфф, Тетяна Юшко та Віктор Семерньов.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно