Культура   • 2 липня 2018 року, 14:40386 ВІДЕО

Одній із культових історичних споруд Закарпаття повернули автентичний вигляд

На околицях Ужгорода, на одному з карпатських пагорбів знаходиться одна з культових історичних споруд Закарпаття та Європи – Горянська ротонда. Вік її досі залишається спірним. Це єдиний такий унікальний храм на теренах нашої області, яку історики датують 13-м століттям, а наву – 15-м.

Храм шестикутної будови, має шість ніш та три вікна, і таких споруд навіть у світі – одиниці. Живопис виконаний у стилі італійської проторенесансної школи архітектора Джотто.

У травні тут завершили відновлювальні роботи, які не проводилися із 90-х років. Усе – за погодження Міністерства культури. Якби ж ремонт відтермінували хоча б на 5 років, стіни потріскалися б і хтозна, чи вдалося би зберегти храм, який є архітектурною пам’яткою України.

Читайте також:  В Ужгороді завершують відновлювати Горянську Ротонду

Роботи проводили у два етапи. Цементний тиньк, який на храм нанесли ще за радянських часів, шкодив фрескам, його замінили на вапняний, а завдяки відведенню води зникла пліснява. Горянська ротонда, відома ще як костел Св. Анни та церква Св. Миколая, зараз має автентичний вигляд, як кілька століть тому.

Але список робіт ще є, зокрема, обробити дах, поміняти купол. Але, як каже настоятель храму о. Богдан Савула, немає фінансування – роблять за кошти громади або іноземних спонсорів, звернення були, але кажуть традиційно: коштів нема.

Тут кожна фреска, мов жива, яка показує біблійні історії, всіляко звертає на себе увагу. Більше – у сюжеті "М-студіо".

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів