Культура   • 2 січня 2019 року, 16:002178

Єпископ Варсонофій: "Наразі є мінімум п’ять громад, які бажають перейти під юрисдикцію Православної Церкви України"

Єпископ Варсонофій: "Наразі є мінімум п’ять громад, які бажають перейти під юрисдикцію Православної Церкви України"

В ексклюзивному інтерв’ю кореспондентові Укрінформу владика Варсонофій (Руднік) розповів чому рух до об’єднання церков на Закарпатті відбуватиметься дещо повільніше, ніж в інших регіонах та кільки приходів збирається перейти до помісної церкви найближчим часом.

На запитання журналістки Тетяни Когутич Єпископ зазначив: "Так, він (рух до об’єднання – ред.) відбуватиметься не те що дещо повільніше, а відчутно повільніше – бо так склалося історично. Я маю на увазі те, що Київський патріархат тут був досить у малій кількості до останнього часу, і питання донесення до людей якоїсь ідеї українізації православної церкви було на мінімальному рівні. Це було свого часу не вигідно ні владі на місцях, ані тим конфесіям, які довгий час були тут домінуючими. Але, бачите, Господь так зробив, що все поступово змінюється, Православна Церква України на Закарпатті зараз має голос – і до нього дослухаються. Я радію, що нас почали розуміти і підтримувати. І це добрий результат моєї діяльності в останні чотири роки, відколи я тут молюсь і працюю. Надіюся, що далі ми будемо розвиватися швидше, з допомогою Божою і влади".

Читайте також:  Перша закарпатська парафія приєдналась до Православної Церкви України

Окрім того, наймолодший владика Православної Церкви України розповів, що наразі є мінімум п’ять громад, які бажають змінити юрисдикцію і перейти до ПЦУ.

Але за словами священнослужителя, наразі вони тримають це в таємниці, "бо є деякий тиск, можливі провокації".

Єпископ Варсонофій каже, що люди чекають до 6 числа (день офіційного вручення Томосу), а далі все піде швидше.

Варто відзначити, що нещодавно в Україні створили інтерактивну карту переходів УПЦ Московського патріархату під юрисдикцію ПЦУ.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів