В обласному центрі відкрили виставку «Забарвлене сонячне світло»

Культура  31 жовтня 2019 року, 10:35 349 ФОТО

В Ужгороді відкрили виставку «Забарвлене сонячне світло». Експозицію про сучасні та давні світлини вітражів, ескізів до них, які створював керівник угорської майстерні вітражного та мозаїчного мистецтва у стилі модерн Мікша Ровт (1865-1944), відкрили вчора в Закарпатському обласному художньому музеї ім. Йосипа Бокшая.

Виставка, яка налічує понад 70 робіт, підготовлена Інститутом Балаші за співпраці кількох установ та фотографів, на Закарпаття її привезли за сприяння Генерального консульства Угорщини в Ужгороді.

З вітальним словом до присутніх звернувся, зокрема, і перший заступник Генерального консула Угорщини в Ужгороді Ласло Куті. Про видатного митця розповів директор Закарпатського обласного художнього музею імені Й. Бокшая Франциск Ерфан. Докладніше про творчість Мікши Ровта розказала кураторка виставки, мистецтвознавиця, голова Угорського Товариства Модерну, старший науковий співробітник Угорської академії наук Катерина Геллер.

Читайте також:  На Закарпатті відкрили виставку творів Іштвана Брінкача

Художня майстерня Мікши Ровта заснована у 1885 році, майстер одним із перших в оригінальний спосіб застосував новий вид скла, винайдений L. C. Tiffany,  започаткував виготовлення мозаїки. Його роботи прикрасили будівлі угорського парламенту, каплиці Святої правиці Королівського палацу, Музичної академії та багатьох інших, численні надгробні пам’ятники та мавзолеї на Національному кладовищі на вул. Фіумеї та на кладовищі на вул. Козма.

Мікша Ровт працював разом із найвідомішими архітекторами та художниками свого часу, виконував і закордонні замовлення – скажімо, у його майстерні за проектом Мароті Гейзи (1910 р.) була виготовлена скляна вітражна стеля Мексиканського національного театру.

На виставці представлені також картини про життя митця, спогади його сучасників. Експозицію можна відвідати до 18 листопада.

Нагадаємо, у "Паланку" діяла виставка Тиберія Йонаша та вихованців школи ROM-ART.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0