Книгу професора УжНУ Сергія Устича "Неадитивне суспільство – Quo vadis?" презентували в Ужгороді

Культура  9 червня 2020 року, 20:01 1565 ВІДЕО

В Ужгороді презентували книгу науковця і педагога, дипломата та професора Ужгородського національного університету Сергія Устича. Книгу "Неадитивне суспільство" – автор готував тривалий час, однак через недугу так і не зміг сам презентувати свою працю. У лютому цього року знаного громадського діяча не стало. Продовжили його роботу однодумці і колеги. Зокрема колега по Інституту транскордонного співробітництва Олександр Білак, якому Устич і передав рукопис монографії. 

Олександр Білак, політик: "Науковці і ті, хто займається суспільними науками зможуть оцінити цю роботу. Вона створює теоретичні передумови для того, щоб за допомогою системного аналізу і стратегічного планування вибудувати ефективне управління. Зрештою це те, що ми намагаємося зробити: об‘єднати досвід, можливості, системний аналіз, підходи і за допомогою стратегічного планування зробити ефективним управління на різних рівнях". 

Читайте також:  В Ужгороді презентували нову книгу Дмитра Кешелі

Презентували видання в стінах рідного університету, де до останніх днів працював Сергій Іванович. За словами ректора УжНУ Володимира Смоланки видання цінне не тільки для вишу і студентів соціологів, воно стане цікавим для значно ширшого кола читачів. Більше того в УжНУ тішаться, що Устич був частиною великої наукової родини і називають його одним із найвидатніших науковців і діячів Закарпаття. 

Володимир Смоланка, ректор УжНУ: "Це людина була дуже системна і глибока, людина вищого ґатунку. Ми буди горді що він стимулював нашу молодь і не тільки студентів, але і аспірантів, молодих викладачів працювати, займатися наукою, серйозною наукою. І це те що потрібно університету, адже такі постаті, такі глиби потрібні аби вони були дороговказами для нашої молоді". 

Системне бачення та системний підхід – відмінні риси Устича, які притаманні і його роботам, зазначає голова Закарпатської облради Михайло Рівіс.  Виклад  в книзі "Неадитивне суспільство" – є чудовою теоретичниою моделлю за якою можна розвивати Закарпаття. 

Читайте також:  В Ужгороді презентували книгу Василя Гаджеги «Закарпатський гандбол від витоків до Олімпу»

Михайло Рівіс, голова Закарпатської обласної ради: "Це будуть основні рупори розвитку подальшого суспільного життя на Закарпатті. І якщо ми будемо бачити, як розвивати економічну, суспільну галузі і якщо ми будемо триматися того, що було закладено за час керівництва краєм Сергієм Івановичем, ми бачимо, що воно мало позитивну динаміку, відкривалися зони пріоритетного розвитку + то нащадки, які будуть вивчати книжку, вони зможуть дивитися, які кроки робити системно аби розвивати свій край, а не кидатися з одного боку в інший". 

На презентації були присутні й родина автора. Дружина Сергія Устича зазначила, що має за честь у день народження чоловіка, коли чоловіку мало б виповнитися 65 років, бути серед його колег та однодумців, які цінують і примножують працю науковця. Під час презентації колеги зазначили, що це не єдине праця, яку готували до друку. Зараз вони вивчають і упорядковують і інші рукописи автора. Більше того, за словами Олександра Білака, колеги готують велику біографічну роботу про Сергія Устича. 

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0