Невідомий меценат подарував Історичному музею Мукачівського замку «Паланок» дарунки придбані на аукціоні "Сотбіс" (ФОТО)
«Маємо чудову нагоду зустрітися, щоб стати учасниками непересічної події, яка в черговий раз засвідчує – меценатство у нашому місті стало вже доброю традицією, воно постійно розвивається, приносячи неабияку користь не тільки нашій громаді, але й краянам, збагачуючи нашу духовну, мистецьку та наукову спадщину» - мовив заступник міського голови Михайло Лабош, відкриваючи урочисту події, яка відбулася сьогодні, 17 жовтня 2012 року в Мукачівському замку.
ВІДЕО ДНЯЗберігач фондів Історичного музею Ольга Томащук, дала вичерпну характеристику і самим дарункам і епосі, до якої вони належали. А цими дарунками стали придбані для рідного міста та краю на аукціоні «Сотбіс» стародавня карта Угорщини, Трансільванії, з Хорватією і Словенією, також Молдовою і Валахією Семюеля Данна (Samuel Dunn), опублікована для Роберта Сойєра ( Robert Sayer) (1774 р.), з оригінальним кольоровим планом.
«Монгатс або Мункач», на тлі краєвиду на скелястій горі фортеця. Під горою оточене ровом з водою і стіною селище. У лівому верхньому куті 12 рядків тексту німецькою мовою: про повстання фортеці Мункач (сучасне місто Мукачево) проти австрійців під керівництвом дружини князя Ференца І Ракоці ( листопад 1685-січень 1688 року). Праворуч угорі назва. Під зображенням праворуч підпис гравера.
РекламаАвтори твору Боденeр, Габріель (батько), Bodenehr 1673-1765 Німеччина або Боденeр, Габріель (син) 1705-близько 1779 Німеччина.
План фортеці Монгаст (Сучасне місто Мукачево). 1705. У лівому верхньому куті назва французькою мовою і текст у 5 рядків ( Нарисований на місцевості Н. імператорським інженером, опублікований Н. де Фером. З королівськими привілеями) і дата. У правому нижньому куті - 9 рядків : « La Palanque… Fontaine”. Унизу справа текст з розшифруванням плану.
РекламаАвтор твору французький картограф і видавець карт Нікола де Фер, який з 1690 року мав титул «Картограф великого Дофіна». Час створення 1646-1720, Франція.. Експертний висновок цих документів здійснено музеєм мистецтв ім. Б.І. та В.Н.Ханенків.
Мукачівський міський голова Золтан Ленд’єл, передаючи дарунок директору Історичного музею Михайлу Белеканичу підкреслив, що вищезазначені меценатські дарунки значно підвищують роль Історичного музею не тільки в плані залучення туристів, але й повинні стати об’єктом вивчення з боку науковців та студентів, у тому числі і Мукачівського державного університету. Також міський голова висловив оптимістичне припущення, що на цьому меценатська діяльність наших земляків не завершується і буде, безперечно, продовжена. На що і ми сподіваємося.
P.S. Що стосується імені особи, яка передала цінні дарунки музею та мукачівській громаді, то ім’я йому - Меценат.
РекламаІван Лендьєл