Відомий закарпатський художник відзначив ювілей

Культура  3 лютого 2021 року, 14:36 878 ФОТО

Закарпатський художник, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, видатний представник закарпатської школи живопису Володимир Микита відзначив 90-річний ювілей персональною виставкою в Ужгороді, яка стартувала 2 лютого в залах музею імені Йосипа Бокшая.

Міський голова Ужгорода Богдан Андріїв привітав ювіляра, передав грамоту Ужгородської міськради і зазначив: "На Ваших роботах – ціла епоха життя нашого краю, прекрасно, що весь світ може бачити Закарпаття Вашими очима. Міцного здоров’я, добробуту, Божого благословення, аби через десяток років ще більшою виставкою відзначали 100-річний ювілей!".

Володимир Микита і Богдан Андріїв

Голова Закарпатської ОДА Анатолій Полосков та заступник голови облради Андрій Шекета після слів вітання передали ювіляру нагороду "За заслуги перед Закарпаттям". Єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії владика Ніл відзначив, що такий талант – дарований Богом, вручив високу нагороду – орден святих Кирила і Мефодія.

Читайте також:  Близько 20 робіт знаного художника експоновані в Ужгороді

Привітали Володимира Микиту і ректор Закарпатської академії мистецтв Іван Небесник, ректор Ужгородського національного університету Володимир Смоланка, президент Національної академії мистецтв України Андрій Чебикін, який передав ювіляру високий мистецький орден.

Сам художник розповів про свій шлях у мистецтві, вплив на його творчість видатних закарпатських корифеїв Йосипа Бокшая та Адальберта Ерделі, про експозицію, яку відкрили вчора. Модерував урочистості з нагоди відкриття виставки голова Закарпатської організації Національної спілки художників України Борис Кузьма. Заслужений академічний Закарпатський народний хор розпочав святкову зустріч музичним подарунком, виконав також "Многая літа".

Картини закарпатського художника Володимира Микити

Серед робіт на виставці – як давні твори, так і найновіші, зокрема картина "Карантин". Навіть на негативні події художник дивиться оптимістично, його талантом керує велика любов до життя, і це передається всім, хто має змогу насолодитися його роботами. Як зауважили у пресслужбі Ужгородської міськради, виставка триватиме в Закарпатському обласному художньому музеї імені Йосипа Бокшая до кінця цього місяця.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 1
Moonzori 06.04.2021, 22:09
З Днем народження! Довгих літ і творчої наснаги ! https://moonzori.com