Закарпатський письменник написав дитячий детектив про Тараса Шевченка

Культура  12 лютого 2021 року, 14:39 1128

Про Тараса Шевченка написано десятки художніх творів – романів, повістей, драм, поем, а от героєм фантастичного твору для школярів він, схоже, стає вперше. У серії «Машина часу» харківського видавницта «Фоліо» ужгородський письменник Олександр Гаврош видав повість «Врятувати Тараса Шевченка».

В роботу над біографією Кобзаря ужгородський письменник занурився під час написання кіносценарію на конкурс «Шевченко 200», на якому посів друге місце у 2012 році. З тих пір художню Шевченкіану не полишає: у 2014 році на сцені Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені Карпенка-Карого поставлено його п’єсу «Врятувати рядового Т.», а в 2019 році у видавництві «Академія» побачив  світ роман «Донос» про зрадника Кирило-Мефодіївського товариства Олексія Петрова.

Закарпатський письменник написав дитячий детектив про Тараса Шевченка

І от наприкінці минулого року виходить повість для середнього шкільного віку «Врятувати Тараса Шевченка». Вона є продовженням «Музею пригод», героями якої стали працівники столичного музею раритетів, що в потаємній кімнаті несподівано відшукали міжчасовий портал і отримали змогу переміщуватися у часі.

Читайте також:  Письменниця Оксана Забужко розповіла, чим її вразила Берегівщина

Як пояснює сам автор, він хотів розповісти сучасним дітям про життя Тараса Шевченка нестандартно. Адже хрестоматійний виклад вони отримують у школі. А в цій книжці мають змогу взяти участь у своєрідному літературному квесті, що дасть змогу краще пізнати київський період Тарас Шевченка. Хоча повість пригодницька, але містить чимало пізнавального матеріалу про геніального поета і художника, його оточення та Київ 1847 року.

На думку доктора історичних наук, письменника Сергія Федаки, «Нова книжка Олексадра Гавроша демонструє нестандартний підхід до однієї з найскладніших постатей української історії. Автор підійшов до цього з традиційним зухвальством і дивовижним безстрашшям, ризикнув і, схоже, що виграв».

Відомий український музикант презентував в Ужгороді свою книгу.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0