На Закарпатті відкриють Центр розвитку польсько-української культури

Культура  11 травня 2021 року, 16:22 660

Активна співпраця з європейськими партнерами створює нові можливості для взаємного розвитку та промоції сфери культури. У цьому переконаний заступник голови Закарпатської ОДА Ігор Шинкарюк.

За його словами, вже цієї п’ятниці, 14 травня, в Ужгороді відбудеться міжнародна зустріч «Спільна історико-культурна спадщина українсько-польського прикордоння», яка триватиме два дні. У її межах у Закарпатському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені братів Ю.-А. та Є. Шерегіїв відкриють Центр розвитку польсько-української культури.

«Сучасний хаб стане справжнім осередком двох історій та культур. Це важливий крок у формуванні спільного українсько-польського мистецького середовища», – зауважив заступник голови Закарпатської ОДА.

Читайте також:  В Ужгороді відкрили нову міні-скульптурку

У програмі зустрічі – презентація результатів проєкту «Дві культури, одна Європа», обговорення сучасного стану й перспектив подальшого розвитку транскордонного співробітництва у сфері збереження історико-культурної спадщини Закарпаття та Люблінщини і т. д.

Учасники заходу зможуть ознайомитися з об’єктами історико-культурної спадщини на території Закарпатської області, що межує з Польщею. А також подивитися на великі сцені театру виставу-казку «Пес, який зірвався з ланцюга».

Проєкт «Дві культури, одна Європа» у межах Програми транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь – Україна» на 2014 – 2020 рр. реалізують ГО «Міжрегіональний центр транскордонної співпраці», Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр імені братів Ю.-А. та Є. Шерегіїв у співпраці з Асоціацією «Інститут пам’яті та спадщини транскордоння» (м. Люблін).

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0