В Ужгороді з’явилась нова мініскульптурка

Культура  5 липня 2021 року, 16:12 Христина Біклян 3188 ФОТО

В обласному центрі Закарпаття з’явилася мініскульптурка, яка розповідає сама про себе. Присвячена вона Баффало Біллу – шоумену, військовому, актору та народному герою США.

Оселилася мінікомпозиція на Київській Набережній, неподалік транспортного мосту ім. Масарика.

Відкриття відбулося у понеділок, 5 липня, за участі представників обласної та міської влади, чиновників, туризмознавців та екскурсоводів. Оживила й перенесла у бронзу відомого на весь світ артиста талановита скульпторка Емма Чорба.

Читайте також:  У Берегові встановили першу міні-скульптурку

«Заговорити» Баффало Біллу допоміг актор Ужгородського лялькового театру Микола Карпенко. За допомогою QR-коду на смартфоні можна відкрити й послухати захопливу історію Баффало Білла, який «розмовляє» українською та рідною англійською. Відтак, й іноземний турист зможе почерпнути цікаву інформацію з історії Ужгорода.

– Скульптурка увіковічує подію, що відбулася в Ужгороді 27 червня 1906 року, – виступ всесвітньо відомого американського колективу «Дикий Захід» на чолі з Вільямом Фредеріком Коді на прізвисько «Баффало Білл», – розповідає історик Ігор Прохненко. – Покази, аналогічні до показів європейського турне Баффало Білла в містах Лондон, Париж, Відень та інших. У грандіозному шоу тоді взяло участь близько 1300 людей та тварин. Відбулося це на торговій площі (ймовірно, нинішня пл. Богдана Хмельницького), містяни зібралися, аби на власні очі побачити справжніх ковбоїв, індіанців, різноманітні атракції, родео, військові танці, змагання в стрільбі тощо. Після європейських столиць відвідини Ужгорода «Диким Заходом Баффало Білла» стали справжньою сенсацією. А за всю історію міста це була наймасштабніша атракція.

У свою чергу туризмознавці наголошують на тому, що відкриття нових мініскульптурок підвищують туристичну привабливість Ужгорода й Закарпаття. Адже такі вуличні мініскульптурки не тільки привертають увагу до тієї чи іншої історичної постаті, але ще раз доводять, що цікаве – поруч.

Джерело: КО
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0