Досьє: Ровт Алекс

Американський мільярдер закарпатського походження, президент IBE Trade Corporation

Алекс Ровт (уроджений Олександр Кисельов) – американський мільярдер, власник ряду великих підприємств у сфері хімічної промисловості.

Народився 23.07.1952 року в місті Мукачево, Закарпатської області.

У 1974 році закінчив Львівський торгово-економічний інститут за спеціальністю "Товарознавство". Незабаром після цього переїхав в Угорщину, де працював вантажником, продавцем, товарознавцем, завідувачем продовольчого магазину, начальником районного управління оптово-роздрібного збуту.

В кінці 70-х років заснував IBE Trade Corp. У 1985 році емігрував в США, де змінив прізвище і став активно розвивати свій бізнес, спираючись на старі зв’язки в СРСР. З 1988 року – менеджер, незабаром співвласник і президент IBE Trade Corporation. У 2008 році американський журнал Forbes включив Ровта в список 400 найбагатших людей планети, оцінивши його капітал у $ 1,57 млрд. За даними Міжнародної асоціації виробників мінеральних добрив (IFA), в 2008 році IBE Trade Corp. контролювала до 13% продажів світового ринку аміаку і близько 7% аміачної селітри. Активний член "радянської" єврейської громади в США, відомий як великий благодійник. Резиденція Ровта знаходиться в нью-йоркському Брукліні.

Одружений, має двох синів.

Оновлено: 29.05.2015
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter