Національний банк змінив правила купівлі валюти

Економіка  12 липня 2021 року, 13:40 918

В Україні Національний банк змінив правила покупки валюти. Серед іншого дозволили купувати долари по безналу. Тобто щоб купити 1 тис. доларів тепер не обов’язково приносити з собою еквівалент цієї суми в гривнях, достатньо сплатити покупку картою.

Як пише видання Фокус, це випливає з постанови НБУ №62. Також у відомстві дозволили інвестувати в закордонні акції через українського брокера. Ліміт на рік змінять не стали, він становить 200 тис. євро. А ось для звичайних українців правила значно спростили.

Читайте також:  В Україні змінять правила купівлі долара

"Людям тепер необов’язково подавати в касу банку пачки готівкової гривні, можна провести операцію за допомогою банківської карти через термінал в касі. Також можна продати безготівкову валюту з подальшим зарахуванням коштів у гривні на свій картковий рахунок", – йдеться в матеріалі.

Відзначимо, до цього кроки з лібералізації валютного ринку ухвалювались протягом декількох років. Поступово українцям дають можливість купувати долари без жорсткого контролю.

"Дозвіл фізичним особам купувати готівкову іноземну валюту за безготівкову національну валюту є логічним продовженням політики лібералізації. Це надасть клієнтам більше зручностей. Раніше здійснення подібної операції проходило в дві ітерації (наприклад, купівля безготівкової іноземної валюти за безготівкову національну валюту з подальшим зняттям готівкової валюти з поточного рахунки), після впровадження змін – в одну. Виграш як для клієнта, так і для банку полягає в скороченні часу обслуговування", – розповідає Марина Ревуцька, заступниця директора роздрібного бізнесу Ощадбанку.

Раніше видання розповідало, як може змінитися курс долара.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0