Закон про нульову декларацію підписано: кому і за що треба заплатити

Економіка  19 липня 2021 року, 09:51 2433

Президент Володимир Зеленський підписав закон про нульову декларацію. Як наслідок, усі українці за бажанням зможуть з вересня 2021-го до вересня 2022-го сплатити податки й легалізувати свою нерухомість, банківські рахунки та готівку.

Закон глава держави підписав 16 липня, йдеться на сайті Офісу президента. Нульова декларація та податкова амністія раніше проводилася в цілій низці країн. Головна її мета – вивести з тіні майно громадян.

Loading...

Читайте також:  Українці зобов’язані заповнити декларацію і заплати податки: інакше загрожує штраф

  • за валюту: 5% (6% у разі оплати протягом трьох років);
  • за валюту за кордоном: 9% (11,5% у разі оплати протягом трьох років);
  • нерухомість, транспорт, корпоративні права: 9% (11,5% якщо за три роки заплатити);
  • облігації внутрішньої держпозики: 2,5% (3% якщо в розстрочку).

Ідея проста: покажи зароблене в тіні, сплати невеликий податок і легально розпоряджайся своїм майном. Відзначимо, що покарання за те, що раніше з активів не були сплачені податки, не буде. Єдиний виняток – якщо гроші отримано не просто за допомогою сірого заробітку, а в результаті скоєних злочинів.

Також відзначимо, що брати участь у податковій амністії не зможуть посадовці й політики, які могли отримати свій дохід унаслідок корупції. "Податкова амністія це про те, що я буду витрачати в майбутньому, а не про те, що я маю сьогодні. Якщо я маю квартири, будинок, гроші під матрацами, ніхто не має правоа це відібрати. Але якщо я захочу продати цей будинок, який я придбав на чорні гроші, я його зможу продати, отримати за нього гроші, але далі вкласти ці кошти я зможу тільки отримавши документ про легальне походження", – розповів глава податкового комітету Ради Данило Гетманцев.

До слова, раніше інтернет-видання "PMG.ua" вже аналізувало ситуацію стосовно заяви голови податкового комітету Верховної ради Данила Гетманцева та його ініціати "добровільної" слати податку. За його словами, українці 30 років "без контролю накопичували кошти", тепер же потрібно їх показати та сплатити з них податки. Така ініціатива отримала шквал критики, оскільки, виявляється, чиновників та нардепів це не стосується. Нести гроші у фінустанову і заплатити згаданий "податок" їм не потрібно.

Джерело: Обозреватель
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0