ПриватБанк розділять і продадуть: що чекає українців

Економіка  31 серпня 2021 року, 09:22 4089

ПриватБанк до 2024-го розділять на "поганий" і "хороший" банки, "хороший" продадуть. До цього моменту фінансова установа закриє частину відділень і звільнить тисячі співробітників. Таку стратегію вже затвердив Кабмін.

Про те, які ще нововведення в банківському секторі очікують на українців і як продаж може вплинути на клієнтів, читайте в матеріалі.

Навіщо розділять ПриватБанк?

Банк хочуть продати до 2024-го, але розв’язати всі його проблеми (про них читайте нижче) до цього моменту, ймовірно, не зможуть. Тому й вирішили розділити фінансову установу. В "поганому" банку зосередять усі проблемні активи, а в "хорошому" залишать ті, що працюють.

Читайте також:  Термінали "ПриватБанку" почали давати збій

Потім продадуть або банк цілком, або ж тільки "хороший" банк, якщо "погані" активи відлякають покупців. На клієнтів такий поділ ніяк не вплине, йдеться тільки про операційну діяльність. Серед головних проблем банку – суперечки з минулими власниками й величезна кількість кредитів, які не працюють (які не повертають).

Кредитний портфель "Привату" – 248,4 млн грн, з них 71,2% – проблемні борги (якщо виплати затримали більш ніж на 90 днів). У пресслужбі Нацбанку пояснюють: з одного боку, тривалий час в Україні дуже слабко перевіряли платоспроможність клієнтів перед видачею кредитів, а з іншого – власники банків видавали борги пов’язаним компаніям, а потім переставали їх виплачувати.

У середньому в Україні частина проблемних кредитів становить менш ніж 40%, причому держбанки посідають лідерські позиції. За всі неоплачені борги платять клієнти. Через таку ситуацію банки не можуть ставити низькі кредитні ставки: ті, хто виплачує кредити, змушені погашати і свій, і чужий борг.

Ще одна велика проблема "Привату" – близько 100 судів зі старими власниками. Це також може стати перешкодою на шляху до продажу фінустанови.

Загалом, ні поділ "Привату", ні закриття відділень безпосередньо на клієнтів відчутно не мали б впливати. Водночас, як видно зі стратегії, українцям варто звикати до самообслуговування.

Джерело: Обозреватель
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 1
Влад 01.09.2021, 21:15
Коментар очікує модерацію