Тариф на опалення зросте: найбільше не пощастить маленьким містам
В Україні тарифи на опалення і гарячу воду вже в жовтні можуть вирости на 15-80%. Ціни залежать від підприємства і можуть бути різними навіть у межах одного міста. Незважаючи на спроби стримати подорожчання, уникнути зростання тарифів не вдасться.
ВІДЕО ДНЯЧому подорожчає опалення?
З 20 травня ціни на газ для постачальників тепла і гарячої води зросли: Кабмін більше не зобов’язує "Нафтогаз" продавати їм блакитне паливо за зниженими тарифами. Водночас у витратах на генерацію тепла і гарячої води вартість газу займає до 80%.
РекламаЦіни будуть відрізнятися залежно від міста. Це пов’язано з різною структурою витрат, кількістю споживачів, протяжністю інфраструктури, технічним станом обладнання тощо.
Реклама"Ціни на гарячу воду і тепло безпосередньо залежать від цін на газ. Ціни на газ зросли, значить і ці тарифи також виростуть. Іншого виходу немає. Питання тільки, на скільки? Зараз очікуваний діапазон від 30% до 70%. Може, ціни якось і стримають, але для цього потрібно сильно вже постаратися", – пояснює глава Бюро комплексного аналізу та прогнозування Сергій Дяченко.
Де найбільше зростуть тарифи?
Найбільш відчутне подорожчання може бути у невеликих містах. Справа в тому, що чим менше клієнтів і чим менше тепла використовується, тим вищий тариф. І навпаки. У маленьких містах ціни можуть злетіти майже на 80%.
РекламаЕксперт аналітичного центру Асоціації міст України Олег Гарник вважає, що зростання тарифів спробують утримати. За його словами, у високих цінах не зацікавлене ні населення, ні представники влади. Дуже дорога комуналка загрожує соціальним невдоволенням і протестами. Тому всі працюють над тим, щоб підвищення не було радикальним.
Раніше повідомлялось, що ціна на газ у вересні в постачальника "останньої надії" зросла.