Якою буде ціна на газ в Україні у світлі рекордного подорожчання палива в Європі

Економіка  10 вересня 2021 року, 10:05 940

Ціна на газ встановила новий рекорд. Мова про вартість блакитного палива у Європі. 9 вересня жовтневі ф’ючерси за індексом голландського TTF досягли 57,25 євро за мВт/год, а це відповідає 700 доларам за 1 тис. м.куб.

Основними причинами рекордного зростання цін на природний газ в Європі як і раніше називають низькі запаси газу в сховищах через холодну зиму та низькі темпи закачування, які викликані дефіцитом пропозиції.

Loading...

Читайте також:  Ціни на електроенергію для населення, вважає регулятор, потрібно підвищити

Ціни на газ в Україні сильно залежні від цін на газ на біржі.

Експерт в енергетиці Валентин Землянський каже, що спрогнозувати, яким буде тариф на газ взимку 2021-2022 років зараз практично неможливо.

Своєю чергою Нацбанк переконує, що для кінцевого споживача зростання ціни на газ буде на рівні 10%. Зростання вартості тарифу матиме вплив на загальний індекс споживчих цін. Регулятор називає число – 0,2 відсоткових пункти.

Заступник голови Нацбанку Сергій Ніколайчук відзначає ще і непрямі наслідки підвищення цін на газ – це збільшення вартості цін на опалення та гарячу воду.

Водночас прем’єр Денис Шмигаль каже про допомогу місцевій владі та обіцяє компенсацію для теплокомуненерго. "Нафтогаз" відпускає їм блакитне паливо за ціною 7,42 грн за кубометр в рамках трирічного контракту.

"Така ціна дозволяє місцевим керівникам не підвищувати ціни на тепло в цьому опалювальному сезоні. Ми за цим будемо уважно стежити за кожним містом, по кожному регіону", – заявив Шмигаль.

Раніше повідомлялось, що інфляція в Україні б’є рекорди.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0