Розмитнення авто можна буде оформити через додаток "Дія"

Економіка  15 вересня 2021 року, 16:10 2132

Розмитнити авто можна буде у додатку "Дія". Відповідне рішення було ухвалене на засіданні Кабміну 15 вересня.

Урядовці підтримали постанову "Про реалізацію експериментального проєкту щодо митного оформлення окремих транспортних засобів" через додаток "Дія" з триденним доопрацюванням.

Прем’єр Денис Шмигаль зазначив, що до даного пункту були зауваження від комітету. Протягом трьох днів його доопрацюють.

Loading...

Читайте також:  Нерозмитнені авто Закарпаття: які ціни та що пропонують

Постанова визначає особливості здійснення митного оформлення автомобілів, що ввозяться на митну територію України. Зокрема, митне оформлення відбуватиметься з використанням мобільного додатку "Дія". Координатором проєкту визначається Міністерство цифрової трансформації.

Якщо коротко, то авто можна буде розмитнити у додатку "Дія". Для цього потрібно через смартфон подати відповідні документи та оплатити митний збір. Передбачається, що оформлення авто буде в автоматичному режимі. Оплатити збір також можна буде онлайн.

Попередньо відомо, що такий експеримент стартує із 2 грудня 2021 року і триватиме до 31 серпня 2023 року.

Як зазначає міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, ініціатива значно зменшить корупційні ризики при розмитненні авто та мінімізує людський фактор з цього процесу. Постанова дозволить подавати через Дію необхідні документи, оплатити митний збір і автоматично завершити оформлення. Без затягування часу і купи нервів.

"Ми обрали одну з найпоширеніших категорій транспортних засобів, які найчастіше ввозяться на митну територію України, – 8703. Це легкові автомобілі, мотоцикли, скутери. Згодом будуть внесені зміни у Митний та Податковий кодекси, що дозволить розмитнювати через Дію й інші види транспорту", – додав Михайло Федоров.

До слова, зараз в Україні діють нові правила розмитнення автомобілів.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0