Безробітним в Україні можуть зменшити допомогу

Економіка  20 вересня 2021 року, 11:30 1320

Розмір допомоги з безробіття в Україні захотіли прив’язати до кількості страхового стажу і розраховувати у відсотках від середньої зарплати. Якщо це станеться, більшість безробітних середнього віку (зі стажем 10-15 років) отримуватимуть менше допомоги від держави.

Тривалість отримання допомоги з безробіття теж задумали скоротити. Це випливає із законопроєкту № 6067 щодо реформування служби зайнятості та соціального страхування на випадок безробіття, який внесено до Верховної Ради.

Документ вже був схвалений на засіданні Кабінету міністрів як один із пріоритетних і стратегічних документів уряду. Очікується, що його реалізація дозволить зменшити навантаження на Фонд соцстраху на випадок безробіття та заощадить останньому 3,3 млрд грн у 2022 році за рахунок скорочення витрат на матеріальне забезпечення безробітних у країні.

Loading...

Читайте також:  Одна з країн Європи готує суттєві, але приємні зміни для заробітчан

Зокрема, законопроєктом пропонується визначати розмір допомоги з безробіття залежно від страхового стажу і рахувати в процентах від середньої зарплати:

  • до 5 років – 50% середньої зарплати;
  • від 5 до 15 років – 60%;
  • від 15 до 25 років – 70%;
  • більш ніж 25 років – 80%.

У разі ухвалення законопроєкту безробітні зі страховим стажем 10-15 років отримуватимуть допомогу з безробіття в розмірі не 70% (як зараз), а 60% середнього заробітку. У виграші залишаться тільки ті, хто має страховий стаж понад 25 років – для цієї категорії допомога виросте з 70% до 80% середнього заробітку.

Залежно від страхового стажу поставлять і тривалість виплати "безробітної" допомоги. Зараз усі безробітні можуть розраховувати на допомогу загальною тривалістю не більш ніж 360 календарних днів протягом двох років. Після того, як проєкт Закону ухвалять, терміни отримання виплати будуть такими:

  • до 5 років страхового стажу – 180 календарних днів;
  • від 5 до 15 років страхового стажу – 240 календарних днів;
  • від 15 до 25 років страхового стажу – 300 календарних днів;
  • понад 25 років страхового стажу – 360 календарних днів.

Крім іншого, буде підвищена мінімальна межа страхового стажу для визначення розміру допомоги залежно від тривалості такого стажу. Законопроєктом пропонується, щоб розмір виплати прив’язувався до трудової вислуги років тільки в тому випадку, якщо протягом 18 місяців перед реєстрацією особи як безробітної її страховий стаж становив 12 місяців. Зараз такі терміни – 12 і 6 місяців відповідно.

А ось ті безробітні, які матимуть 6 місяців страхового стажу за останні 12 місяць, отримають мінімальний розмір допомоги з безробіття.

Ще одним нововведенням проєкту є те, що допомогу з безробіття виплачуватимуть залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру:

  • перша половина терміну тривалості виплати допомоги з безробіття – 100%;
  • надалі – 50%.

Зараз діють такі нормативи: перші 90 календарних днів – 100%, протягом наступних 90 календарних днів – 80%, надалі – 70%.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 1
Андрій 06.10.2021, 21:33
Коментар очікує модерацію