Від директора до прибиральниці: угорськомовні працівники шкіл отримують фінансову допомогу від сусідньої країни

Економіка  30 вересня 2021 року, 20:44 2614

Угорськомовні освітяни краю отримують майже півмільйона форинтів матеріальної підтримки від уряду Угорщини. Черги біля "ОТП Банку" вже більше тижня не зникають. Гроші бенеціанти отримують в українській валюті за курсом фінансової установи. Це – за 1000 форинтів 86 гривень.

Грошову винагороду одержують всі працівники угорськомовних освітніх закладів – від директора до прибиральниці, звичайно, в різних сумах. Найвища – це майже півмільйона форинтів, найнижча – 300 тисяч, в залежності від стажу, освіти тощо.

Угорськомовні працівники шкіл отримують фінансову допомогу від сусідньої країни

"Статистику, скільки у нас працює окремо угорськомовних викладачів, а скільки україномовних, – не ведемо, – каже начальник управління освіти та культури Берегівської ОТГ Едіта Бабяк. – Маємо лише загальну цифру – 1800 осіб. А в цілому на території громади, куди, крім Берегова, входять ще 14 навколишніх сіл, діють 13 угорськомовних навчальних закладів. Маємо ще 4 змішані освітні установи, де викладання здійснюється двома мовами – українською та угорською".

Читайте також:  Угорщина платить закарпатським вчителям за викладання угорською мовою, – Гриневич

Зазначимо, що тут не враховані викладачі та працівники коледжів і ліцеїв, що утримуються релігійними громадами.

"Це досить суттєва допомога угорського уряду нашим освітянам, – ділиться з виданням викладачка одного зі змішаних ліцеїв Берегова Марина, яка просила не називати її прізвища. – Скажімо, я одна виховую сина, з кожним роком на його навчання потрібно все більше грошей. А тут ще й пандемія. Словом, матеріальна підтримка з Угорщини якраз на часі".

Як повідомляють місцеві ЗМІ, після вчителів на черзі – медпрацівники.

Джерело: Голос Карпат
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0