Угорщина платить закарпатським вчителям за викладання угорською мовою, – Гриневич

Життя  13 березня 2019 року, 22:34 783

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич заявила, що Угорщина платить українським вчителям на Закарпатті за викладання угорською мовою.

Читайте також:  Лілія Гриневич розповіла, навіщо Угорщина розпалила мовний скандал

"Очевидно, що угорці, наприклад, не хочуть змінювати нічого - "давайте всі предмети будуть в школах угорською мовою". Ми вже бачимо, до чого це призвело. Дуже часто є опір з боку вчителів, тому що не секрет, що Угорщина як країна доплачує українським вчителям за те, що вони викладають угорською мовою", - розповіла вона Радіо НВ.

Поточну мовну ситуацію на Закарпатті міністр освіти назвала такою, що дискримінує дітей.

Нагадаємо, Угорщина послідовно блокує зустрічі представників НАТО та України на найвищому рівні через українську освітню реформу, яка, на думку Будапешта, обмежує права етнічних угорців. Крім того, Будапешт заявив про блокування євроінтеграційних устремлінь Києва до усунення "проблемних", на його думку, положень освітнього закону.

У середу, 13 березня, Кабінет міністрів України подав до Верховної Ради проект закону Про загальну середню освіту.

Зокрема, в ньому пропонується наступна модель навчання для шкіл з мовою навчання національних меншин, мови яких відносяться до мов ЄС (серед них - угорська):

"— Материнською мовою, поряд з вивченням державної, вони навчатимуться у початковий школі;

— У 5 класі не менше 20% річного обсягу навчального часу має почати викладатись українською з поступовим збільшенням обсягу, щоб у 9 класі досягти позначки - не менше 40% предметів вивчаються державною мовою;

— Зі старшої школи не менше 60% річного обсягу навчального часу в цих закладах має читатися державною мовою".

Джерело: Новое время
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0