Українцям обіцяють роздати по дві тисячі гривень на комуналку: як оформити допомогу

Економіка  11 жовтня 2021 року, 08:53 8439

Кількість субсидіантів всього за місяць збільшилася на 100 тисяч сімей і досягнула позначки у 2,5 мільйони. У середньому кожен одержувач може розраховувати на дві тисячі гривень, які можна буде витратити на комуналку.

Про це, як зазначає пресслужба Мінсоцполітики, повідомив заступник міністра Віталій Музиченко. В окремих випадках розмір допомоги буде досягати і 10 тис. грн. Це стосується багатодітних сімей, дитячих будинків сімейного типу. Вони значно більше витрачають комуналки, тому і виплати є вищими.

Читайте також:  Як оформити субсидію та що для цього потрібно зробити

Щоб отримати гроші, заяву або декларацію можна подати в такий спосіб:

  • звернутися до представника територіальної громади або ЦНАП,
  • звернутися до органу соціального захисту населення,
  • відправити документи через "Укрпошту",
  • онлайн на сайті Мінсоцполітики (потрібно мати електронні засоби ідентифікації).

Розмір субсидії розраховується індивідуально і залежить від доходу, складу сім’ї, а також розміру житла. В середньому українці платять за комуналку близько 15% свого сукупного доходу. Однак пенсіонери, які традиційно мають низький дохід, можуть розраховувати і на більш істотну допомогу.

Без субсидії ризикують залишитися ті, хто має кілька будинків або машин, офіційно не працюють, витратили понад 50 тис. грн на велику покупку, мають борги по комуналці. Також якщо 15% від сукупного доходу вистачає на те, щоб платити за комуналку в межах соціальних нормативів, субсидія не призначається.

Також розмір субсидій буде залежати і від нових норм споживання води, електроенергії та газу, які почали діяти з 1 жовтня і зменшилися в 1,5 рази.

Раніше повідомлялось, щоб отримати субсидію, треба погасити борги за газ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0