Ціна на хліб зміниться: яку вартість прогнозують

Економіка  12 жовтня 2021 року, 11:02 2242

Ціна на хліб зміниться вже невдовзі. Експерти прогнозують його подорожчання від 10 до 25%. Причина – подорожчання газу, електроенергії та складових продукту.

Всеукраїнська асоціація пекарів прогнозує, що високий тариф на газ для промисловості може призвести до зростання ціни на хліб.

"Подорожчання газу в сім разів у порівнянні з цінами попереднього року і подвоєння вартості електроенергії, очевидно, призведе до збільшення їх частки в собівартості хліба.  З урахуванням інших факторів, це обернеться подорожчанням хліба на 10-25 відсотків", – зазначили у Всеукраїнській асоціації пекарів.

Читайте також:  Названо овоч, який невдовзі сильно подорожчає

Президент асоціації Юрій Дученко зазначив, що 90% великих і більшість малих підприємств для випікання хліба і хлібобулочних виробів використовують газ. Загалом у структурі енергоспоживання підприємств галузі 60% становить газ, електроенергія – 40%.

Відіграватимуть роль також ціни на складові, зокрема на цукор та рослинну олію. Вартість пшениці за рік зросла на 27-29%, тому це також вплине на кінцеву ціну. Не варто також забувати про інфляцію 10%.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0