Вартість доставки газу хочуть підвищити у рази: скільки доведеться платити

Економіка  24 жовтня 2021 року, 09:26 5170 ІНФОГРАФІКА

В Україні облгази з 1 січня планують підвищити тариф на доставку газу (т.зв. абонплату) до 4 разів, залежно від постачальника. У деяких регіонах доставка одного куба може коштувати близько 8 грн, стільки ж платимо і за сам газ.

Проєкти підвищення тарифів вивчило профільне видання Кosatka.media. Компанії пояснили, що через зростання витрат, підвищення зарплат тощо вони змушені також і піднімати свої тарифи. Деякі з них пропонують підняти ціни в два-чотири рази.

Читайте також:  В Україні введуть платіжки за комуналку нового формату

Хто і як хоче переглянути ціни

Розподіл газу: ціни

Скільки доведеться платити?

Розмір абонплати рахується для всіх індивідуально і залежить від того, скільки кубів витратила сім’я за газовий рік (з жовтня по жовтень). Загальний обсяг ділять на 12 місяців і отриману цифру множать на тариф на доставку.

Платити потрібно щомісяця, незалежно від того, чи користуєтеся ви газом, чи ні.

Нові тарифи ще тільки обговорюються

За процедурою облгази публікують на своєму сайті пропозиції підвищити ціни, а потім проходять обговорення. Однак документи з проєктом рішення часто розміщують так, що помітити його практично неможливо.

Далі Нацкомісія з питань енергетики і комунальних послуг перевірить розрахунки і ухвалює рішення, чи підвищувати ціни. І вже від них залежить остаточний розмір плати за доставку газу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 1
Ольга 24.10.2021, 15:26
Коментар очікує модерацію