Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

Курс долара на листопад: економісти зробили прогноз курсу валют

Курс долара на листопад: економісти зробили прогноз курсу валют
Яким буде курс долара у листопаді 2021 року – економісти зробили прогноз курсу валют на листопад.

У жовтні курс долара в Україні опустився до рекордно низької за півтора року позначки в 26,2 грн. Це несподіваний для валютного ринку поворот: традиційно восени американська валюта значно дорожчає, проте 2021-й став винятком.

ВІДЕО ДНЯ

Прогнози експертів про те, скільки коштуватиме долар у листопаді, розходяться. Одні припускають подальшу девальвацію, інші ж чекають зростання до 27,4 грн за долар.

Про те, що і як вплине на курс, читайте в матеріалі.

Реклама
Читайте також:
Курс валют в Україні: долар досяг рекордної позначки

Чому долар в Україні так і не подорожчав?

Реклама

У листопаді ситуація на валютному ринку істотно не зміниться, упевнена аналітикиня Concorde Capital Євгенія Ахтирко. Ще кілька місяців тому експертка прогнозувала девальвацію, тепер же, виходячи з чинних факторів, прогноз залишається вкрай стриманим: долар буде коливатися біля чинних позначок або ж незначно подешевшає.

"Найімовірніше або продовження слабкого зміцнення курсу, або стабілізація на тих рівнях, які є зараз", – говорить аналітикиня. За її словами, курс утримується завдяки гарному торговому балансу, який зберігся ще з минулого року.

Торговий дефіцит залишається на низькому рівні до того ж обсяги експорту – рекордні за 9 років. "У країні достатньо високий приплив валюти від експорту протягом тривалого часу, – розповідає Ахтирко. – Причому попит на валюту з боку імпортерів не такий високий. Це створює балансове значення. За рахунок того, що пропозиція перевищує попит, курс зміцнюється".

Реклама

За словами експертки, різкого розвороту торгового балансу до кінця року не очікується, незважаючи на те, що кон’юнктура на світових ринках щодо українського експорту погіршилася. Але зараз повинен вирости експорт агропродукції, тому ще деякий час торговий баланс буде в хорошому стані. Це, на думку Ахтирко, має тримати гривню.

Більш сміливі оцінки озвучує глава Центру макроекономічного моделювання Київської школи економіки Юрій Шоломицький. За його словами, на курс впливатиме висока ціна на газ та інші енергоносії. Їх подорожчання тисне на платіжний баланс.

"Для того, щоб скорегувати цей вплив, потрібна буде невелика девальвація. Але я поки не бачу, щоб вона могла бути сильною. Курс може бути на рівні 27,3-27,4 грн за долар. Це не максимальний, але обережний курс ближче до верхньої межі", – стверджує експерт.

За словами Шоломицького, зараз на курс валют впливає і багато позитивних факторів. Наприклад, в Україні був хороший урожай, який зараз іде на експорт. Відповідно, є і приплив валюти в бік держави. Також важливу роль для курсу відіграє прогрес у переговорах із МВФ. Це є чинником спокою і більшої впевненості для іноземних інвесторів.

"Зараз у всіх країнах ідуть інфляційні процеси. Наша інфляція – частина загальносвітової тенденції. Але в нас загалом ситуація збалансована і критичних коливань курсу не буде", – говорить фахівець.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно