Ціна на молоко різко зміниться: фахівці озвучили попередження

Економіка  2 листопада 2021 року, 11:31 1312

Ціна на молоко та молочні продукти зміниться у бік зростання. Фахівці говорять про збільшення вартості на близько 10%.

За жовтень місяць ціна на газ для даних "молочних" підприємств зросла з 11 гривень за кубометр до 38 гривень. Відповідно, переробними змушені також збільшувати ціни на молочні продукти.

Сергій Косяченко, гендиректор "Яготинського маслозаводу" зазначив, що подорожчання у найближчі 1-2 місяці становитиме приблизно 10%. Та найгірше є те, що частина заводів навіть не "переживуть зиму". До слова, ситуація аналогічна до цукрозаводів, про яку вже писало інтернет-видання "PMG.ua". Там також через дорожнечу газу і, відповідно, нерентабельність, деякі підприємства вирішили взагалі не починати роботу в даному сезоні.

Читайте також:  Нова ціна на соняшникову олію: озвучений прогноз

Але повернемось до молочки. Ще одним фактором зростання цін на продукцію є подорожчання енергоносіїв, оскільки дана складова позначається на вартості упакування молочних продуктів. Пан Косяченко каже, що "дорожчає абсолютно все", в тому числі упакування та інші додаткові компоненти.

Анна Лавренюк, директорка Асоціації виробників молока, зазначає, що у собівартості готової молочної продукції газова складова варіюється в межах 15%. Але і тут є нюанс. Є продукція, яка вимагає більш тривалої термічної обробки, наприклад, згущене молоко. Звісно ж, витрати газу на нього будуть вищими, відповідно і кінцева ціна зросте.

Заводи прогнозують, що зростання тарифів призведе до зростання цін на готову продукцію. Анна Лавренюк прогнозує збільшення ціни на молочку до кінця року.

Фахівці також прогнозують, що частина підприємств "не переживуть" цю зиму. З ринку можуть піти дрібні заводи.

Варто додати, що із початку року молочні продукти вже і так подорожчали на понад 7%. Певні торгові мережі вже зараз заявляють про зниження попиту на дану продукцію.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0