Українцям роздадуть орієнтовно по тисячці на комуналку: хто ці гроші не отримає

Економіка  8 листопада 2021 року, 09:36 9650

В Україні в "червоних" зонах карантину субсидії на оплату комуналки (видають готівкою) збільшили на 50%. Водночас ті, хто має борг перед постачальниками комунальних послуг, гроші отримати не зможуть.

Про це повідомив заступник міністра соцполітики Віталій Музиченко, нагадує пресслужба відомства. За його словами, якщо є великий борг і його не можна погасити одним платежем, сім’ї можуть звернутися по допомогу укласти договір реструктуризації та отримати субсидію. Реструктуризація передбачає, що з боржником розроблять графік погашення боргу.

Читайте також:  Премії в Україні збільшать: відомо кому дадуть (та за що)

Щоб залишитися без субсидії, достатньо мати борг у розмірі лише від 340 грн. "При цьому, якщо такий договір буде укладено протягом двох місяців із початку опалювального сезону, житлову субсидію буде призначено з початку опалювального сезону", – зазначили в Мінсоці.

Також без допомоги на оплату комуналки залишаться ті, хто має борг з плати аліментів. Крім того, є обмеження і щодо доходу. Сім’я може отримати субсидію в тому разі, якщо на комуналку доводиться витрачати більш ніж 15% сукупного доходу сім’ї.

Як збільшили допомогу на комуналку?

Українці отримують допомогу на оплату того обсягу комунальних послуг, який не перевищує соціальних нормативів. На час карантину в тих регіонах, де запровадили "червону" зону, ці нормативи збільшили на 50%. Як наслідок, наполовину збільшиться розмір субсидії.

Для деяких сімей ідеться про понад тисячу гривень на місяць. Водночас, як тільки регіон вийде із "червоної" зони, норму знизять.

Раніше повідомлялось, що доставка газу в Україні може рекордно подорожчати.

Джерело: Обозреватель
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0