Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

Доставка газу в Україні може рекордно подорожчати

Доставка газу в Україні може рекордно подорожчати

Останнім часом питання доставки газу цікавить багатьох споживачів. А все через те, що все частіше у пресі з’являється інформація про подорожчання цієї послуги. Як можуть перерахувати абонплату та скільки доведеться заплатити в опалювальному сезоні, читайте у матеріалі.

ВІДЕО ДНЯ

В Україні облгази на своїх сайтах опублікували пропозиції підвищити тарифи на доставку газу у 2-4 рази. Ініціативу після обговорення має ще затвердити профільна комісія (НКРЕКП). Проте "Нафтогаз", не дочекавшись висновків регулятора, поспішив заявити, що очікуване різке зростання цін, – фейк. Хоча сама компанія не має жодного стосунку до облгазів. У самій комісії погоджуються: зростання цін буде, але, ймовірно, не настільки значне, як того хочуть облгази.

Читайте також:
Комунальні тарифи на листопад: скільки потрібно платити за газ, воду та світло
Реклама

Передумови збільшення тарифів на розподіл є, але цього можна уникнути способом регулювання цін на газ для облгазів. Голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко пояснив: вартість розподілу приблизно на 40% складається із вартості технічного газу, який потрібен облгазам для надання послуги. І цей газ вони беруть у "Нафтогазу".

"Я так розумію, що НАК "Нафтогаз" продає їм цей газ за комерційною вартістю. Тобто, не за 7,96 грн, не за 7,42 грн, а, ймовірно, як на ринку – за 35-40 грн". Коли у тебе в собівартості газ закладений на рівні 5-7 грн, а тобі продають його в 6 разів дорожче – ти змушений піднімати вартість послуг", – каже експерт.

Реклама

За словами Попенка, незважаючи на часом неприйнятну поведінку облгазів зі споживачами в регіонах, у цій ситуації вони виконують норму закону, яка прописана у Кодексі газорозподільних систем. Згідно з ним, нарахування вартості йде за формулою, в якій одним із компонентів є вартість технічного газу.

У "Нафтогазі" заявили, що готові постачати блакитне паливо облгазам за вигідною ціною. "У нас є певний провал і невідповідність європейським правилам на ринку – облгази фактично не мають постачальника, немає балансування відповідних відборів облгазів. "Нафтогаз" готовий і тут довести свою роль лідера у формуванні справжнього ринку", – повідомили в пресслужбі компанії.

Зазначимо, облгази на своїх офіційних сайтах уже опублікували документи, які пропонують обговорити нові ціни. Компанії пояснили, що через зростання видатків, підвищення зарплат тощо вони змушені також піднімати свої тарифи. Деякі з них пропонують підняти ціни у два-чотири рази.

Реклама

Хто і як хоче переглянути ціни – деякі приклади:

  • Луганськгаз – з 1,55 до 8,41 грн;
  • Уманьгаз – з 1,78 до 8,91 грн;
  • Одесагаз – з 0,84 до 4,52 грн;
  • Київгаз – з 0,31 до 0,83 грн;
  • Київоблгаз – з 1,45 до 3,38 грн.

А от членкиня НКРЕКП (встановлюють тарифи облгазам) Ольга Бабій пояснила: це лише попередні розрахунки, які ніхто не затверджував. І якщо подорожчання буде, то не таким значним. "Вони беруть планований обсяг розподілу та всі свої витрати, пов’язані з розподілом. Витрати поділяють на обсяг і розраховують тариф. Цей розрахунок виносять на попереднє обговорення", – зазначає вона.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно