Українцям, ймовірно, доведеться встановити нові лічильники на газ

Економіка  16 листопада 2021 року, 13:47 6127

В Україні платити доведеться не за отримані обсяги газу, а за енергію. Облік газу змінять з кубометрів на одиниці енергії, що може скоротити суми в платіжках для тих, хто отримує неякісне блакитне паливо.

Експерт ринку Олексій Дубовський пояснив, що природний газ, що видобувається з різних родовищ, відрізняється за фізико-хімічним складом, а отже, і якістю.

Теплотворність газу відрізняється залежно від джерел, таких як український газ (7,8 – 9,6 Мкал/куб.м), газ ПАТ "Газпром", що надходить транзитом до ЄС (8 – 8,38 Мкал/куб.м), та європейський газ (8,19 – 8,4 Мкал/куб.м).

Читайте також:  В одному з сіл 170 будинків залишились без газу

"Також перевагою є той факт, що порівнювати ціни на газ та електроенергію стане простіше, що дозволить як малому та середньому бізнесу, так і споживачам ефективніше використовувати свої кошти", – зазначає експерт.

Блакитне паливо різне, але зараз платити за нього доводиться ту саму ціну. Нові правила дозволять цю проблему вирішити.

При цьому поки що законодавчу базу з цього питання до кінця не прописано. А тому можуть виникнути приховані ризики для споживача, вважає голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко.

Сказати, як саме зміняться суми в платіжках, поки що неможливо. Адже користувач ресурсу може отримати перерахунок обсягу кіловат-годин, як у зниженому так і в підвищеному варіанті.

Експерти вказують на проблему – споживачам газу, ймовірно, доведеться встановити нові лічильники. Наразі спеціальний лічильник в Україні знайти практично неможливо. Коли ж з’явиться новий облік та такі лічильники масово завезуть до країни, ціна може неприємно здивувати. Нині такі прилади обліку коштують до 25 тис. грн.

Поки що законодавчу базу за новим принципом розрахунку газу до кінця не прописано. А це, як зазначив Попенко, спірний нюанс. А тому можуть виникнути приховані ризики для споживача, вважає глава Союзу споживачів комунальних послуг.

"У законопроєкті прописано, як відбуватиметься перерахунок з кубометрів на кіловат-години. Там є два моменти: підвищені норми розрахунку і знижені. Що це означає? Це не роз’яснюється", – дивується експерт.

Нагадаємо, українці платитимуть за газ по-новому. Лічильник може коштувати 25 тисяч.

Джерело: Обозреватель
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 2
Експерт 16.11.2021, 16:18
Якщо міняти лічильники то на такі, які працюють безпосередньо через платіжну картку.Скільки коштів на рахунку - стільки кубометрів газу і все.
Вася 16.11.2021, 15:56
Най самі купують. Газ за свої гроші в село проводили. А на ці лічильники ні копійки не дам!!