Ціна на доставку газу в Україні зміниться із 1 січня

Економіка  24 листопада 2021 року, 14:29 12194

Ціна на доставку газу вже зовсім скоро зміниться. Із 1 січня платіжку за транспортування газу в Україні перерахують. Розмір платіжки залежатиме від двох наступних факторів – як змінять тарифи для облгазів та скільки газу ви витрачали.

Зазначимо, що деякі українці зможуть платити за доставку газу менше, аніж до перерахунку. Але це буде можливим лише якщо профільний регулятор не узгодить значного підвищення цін для розподільчих компаній.

Від чого залежить платіжка за доставку газу?

Компанії, які продають газ і які доставляють його у будинки та квартири, надсилають різні платежі. Одна платіжка залежить від того, скільки блакитного палива витратили за минулий місяць. А друга – фіксована на 12 місяців (із січня по січень).

Читайте також:  У "Нафтогазі" розповіли, якою буде ціна на газ для населення цієї зими

Облгази перерахують розмір абонплати із 1 січня 2022 року за формулою: кількість газу, який використали з жовтня 2020-го по жовтень 2022-го, поділити на 12 та помножити на тариф.

Саме от цей тариф і планують підвищити. Облгази озвучили свої бажання, але всі розрахунки перевірять та, ймовірно, суми змінять.

Хто платитиме менше?

Сума у платіжці за доставку з 1 січня може знизитися, якщо ви із жовтня минулого року та до жовтня поточного витратили менше газу, ніж роком раніше. Та це буде можливим тільки у тому разі, якщо сам тариф при цьому не збільшать. А це поки малоймовірно. 

Єдиний варіант, коли тариф не переглянуть, – політичне рішення з боку влади. Так було, наприклад, із запровадженням річних тарифів на газ.

Джерело: Обозреватель
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0