Податки з 1 грудня збільшать в Україні

Економіка  30 листопада 2021 року, 14:43 1590

Із 1 грудня в Україні підвищать мінімальний єдиний соцвнесок із зарплати. Крім того, перерахують єдиний податок для фізосіб-підприємців (ФОПів) першої та другої групи.

Із підвищенням мінімалки і прожиткового мінімуму збільшиться мінімальний розмір єдиного соцвнеску (ЄСВ). Перерахують і податки для ФОПів-єдинників. Так:

  • Мінімальний розмір ЄСВ збільшиться із 1320 до 1430 грн;
  • Єдиний податок для першої групи – із 260 до 268 грн.
  • Єдиний податок для другої групи – із 1200 до 1430 грн.

Читайте також:  Відомо, якою буде зарплата з 1 грудня та як зміниться прожитковий мінімум

Суттєвіше нововведення очікується вже з 1 січня 2022-го. Тоді всі ФОПи, крім тих, що перебувають на першій групі єдиного податку (самозайняті з виторгом до 1 млн грн на рік), повинні будуть встановити реєстратори розрахункових операцій (касові апарати).

Із чим пов’язане підвищення?

З 1 грудня в Україні мінімальну зарплату підвищать із 6000 до 6500 грн. А прожитковий мінімум для працездатних із 2600 до 2684 грн. Саме до цих показників і "прив’язаний" єдиний податок. В останньому місяці року традиційно соціальні стандарти для українців підвищують. Як наслідок, збільшуються і податкові відрахування.

За оцінками колишнього міністра соцполітики Андрія Реви, приблизно 40% офіційних працівників оформлено на мінімальну зарплату. Така кількість оформлених на мінімалку – наслідок величезної тіньової зайнятості в країні. Українці більшу частину зарплати одержують у конвертах, а от податки платять з мінімалки.

Таким чином вони фактично прирікають себе на мінімальну пенсію та старість у злиднях. Десятки мільярдів втрачає і бюджет України. Для працівників, оформлених на мінімальну зарплату, збільшиться і розмір єдиного соцвнеску. Зібрані гроші переважно поповнюють Пенсійний фонд.

Джерело: Обозреватель
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0